‘’MAAŞTA İYİLEŞTİRME TÜM SAĞLIK EMEKÇİLERİNİ KAPSAMALI’’

‘’MAAŞTA İYİLEŞTİRME TÜM SAĞLIK EMEKÇİLERİNİ KAPSAMALI’’
REKLAM ALANI
Yayınlama: 27.12.2021
0
A+
A-

Hekimlere yapılan ek gösterge zamlarına ilişkin açıklama yapan Deva Partisi Kütahya İl Başkan Yardımcısı Diş Hekimi Yalçın Can, hekimlere yapılan zammın diğer sağlık çalışanlarına yapılmamasını kınayarak: “Sağlık bir ekip işidir. Dolayısıyla maaş iyileştirmelerinde çifte standarda son verilmelidir” dedi.

Hekimlere yapılan ek gösterge zamları açıklanırken diğer sağlık emekçileri için herhangi bir iyileştirmeden bahsedilmediğine dikkat çeken Yalçın Can: “Bu talihsiz açıklama sağlık camiasında infiale sebep olurken, sosyal medyada hekimlerle diğer sağlık çalışanlarının karşı karşıya geldiğine şahit olduk. Sağlık bir ekip işidir. Dolayısıyla maaş iyileştirmelerinde çifte standarda son verilmelidir” diye konuştu.

“SAĞLIKÇILAR TÜKENME NOKTASINDA”

20 ayda 9 bin hekimin istifa ettiğini de sözlerine ekleyen Yalçın Can: “Salgının ağırlaştırdığı çalışma koşulları, aşınan maaş ve özlük hakları, sağlıkta şiddet ve mesleki tatminsizlik nedeniyle sağlıkçıları artık tükenme noktasına getirdi. Çok sayıda sağlık çalışanı istifa ediyor; imkânı olan başka ülkelere göç ediyor. Zamanını dolduran hemen emekli oluyor. Son yirmi ayda Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışırken istifa eden hekim sayısı dokuz bin kişiyi buldu. Beyin göçü ise binlerle ifade ediliyor. Tüm sağlık çalışanlarının emeğinin karşılığını almasını sağlayacağız. Sağlık iş gücü, ucuz iş gücü haline gelmemelidir” ifadelerine yer verdi.

“SAĞLIK SİSTEMİNİ YENİDEN YAPILANDIRACAĞIZ” Yalçın Can şöyle devam etti: “DEVA Partisi olarak hekimler ve diğer sağlıkçılar diye bir ayrım olmaksızın, tüm sağlık çalışanlarının emeğinin karşılığını aldığı, meslek hayatları boyunca ve emeklilik döneminde insanca yaşayacak seviyede ve güvencede bir gelir düzeyine sahip olmalarını sağlayacağız. Bunun için iş gücü planlamasından başlayarak sağlık sistemini yeniden yapılandıracağız; ücretlendirme sistemini bütünsel bir bakış açısıyla kurgulayacağız.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram