KUTSO MTAL’DE MESLEKİ KARİYER GÜNÜ

KUTSO MTAL’DE MESLEKİ KARİYER GÜNÜ
REKLAM ALANI
Yayınlama: 19.05.2022
0
A+
A-

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde (KUTSO MTAL), Zafer Kalkınma Ajansı Mesleki Eğitim Geliştirilmesi Mali Destek Programı Kapsamında KUTSO projesiyle Mesleki Eğitimi Kariyer Günü düzenlendi.

Etkinliğe İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hamdi Sarıöz, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Meclis Başkanı Nafi Güral, KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç, KUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Öncel, KUTSO Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Aktaş, Kütahya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin, daire müdürleri, çeşitli kurumların, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

17 İŞLETME KATILDI

KUTSO üyesi 17 işletme, etkinliğe stant açarak katıldı. İşletmelerin insan kaynakları birimleri temsilcileri, okul bahçesinde kurulan stantlarda meslek lisesi öğrencileri ile bir araya geldi. İşletmelerini ve bölümlerini, öğrencilere anlatarak, iş deneyimlerini paylaştı. İşletmelerin nitelikli personel ihtiyacının giderilmesi açısından, meslek lisesinden mezun olacak öğrencilerin büyük önem taşıdığı öğrencilere iletilerek, motivasyon ve özgüven aşılandı. İşletmelerin insan kaynakları stantları öğrenciler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. İşletme temsilcileri, etkinlik sonrasında memnuniyetlerini dile getirerek, etkinlik kapsamının genişletilerek, geleneksel olarak tekrarlanmasının faydalı olacağı görüşlerini dile getirdi.

GELECEĞE DAİR UMUTLAR ARTTI

Öğrenciler ise okullarına gelen farklı sektörlerden işletme yetkilileri ile görüşmekten memnun olduklarını, kendilerinin özgüvenini ve geleceğe dair umutlarını artırdığını paylaştı. Etkinlik, katılım sağlayan işletme temsilcilerinin, okulun fiziki altyapı imkânlarını tanıması ve öğretmenler ile bir araya gelmesi sonunda, KUTSO MTAL Müdürü Hasan Düzgün’ün teşekkür konuşması ile sona erdi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram