KÜTAHYA’DA KORKUTAN KÖPEK ÖLÜMLERİ

KÜTAHYA’DA KORKUTAN KÖPEK ÖLÜMLERİ
REKLAM ALANI
Yayınlama: 27.12.2021
4
A+
A-

Kütahya’da birden fazla köpek ölü halde bulundu. Hayvanseverlerin durumu yetkililere bildirmesi üzerine detaylı bir inceleme başlatıldı.

Kütahya’nın Kirazpınar Mahallesinde pek çok köpek ölü bulundu. Durumun bildirilmesi üzerine yapılan ilk incelemelerde ölümlerin ateşli silaha bağlı olmadığı, zehirlenme kaynaklı olabileceği belirtildi.

SOHAYKO: “KATLİAMLAR BAŞLADI”

Ölü köpekler, Sokak Hayvanları Koruma Derneği (SOHAYKO)’nun paylaşımı üzerine gündeme düştü. İlk olarak ateşli silahla öldürüldüğü izlenimi veren yavru köpekler için SOHAYKO tarafından; “Kütahya Merkez, Kirazpinar’da tüfekle vurulmuşlar, katliamlar başladı” ifadeleri kullanıldı.

“ADLİ VE İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI” Konuya ilişkin Kütahya Valiliğinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Kütahya Merkez Kirazpınar Mahallesi’nde cansız olarak bulunan sokak hayvanlarıyla ilgili gerekli soruşturma başlatılmış; hayvanların ölüm nedeni ile ilgili yapılan ilk incelemede ölümlerin ateşli silahtan kaynaklanmadığı, ancak zehirlenmiş olabilecekleri değerlendirilmiştir. İç organlarından alınan numuneler, İzmir Bornova Veteriner Kontrol Araştırma Enstitüsüne gönderilmiş; olayla ilgisi olabileceklerin tespitine yönelik adli ve idari soruşturma başlatılmıştır.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram