KÜTAHYA TEKNOKENT’E TÜBİTAK DESTEĞİ

KÜTAHYA TEKNOKENT’E TÜBİTAK DESTEĞİ
REKLAM ALANI
Yayınlama: 20.05.2022
1
A+
A-

Kütahya Tasarım Teknokent, TÜBİTAK Projeleriyle adından söz ettirmeye başladı. Teknokent bünyesinde faaliyet gösteren Teknoceram Ltd. Şti. de bu başarı kervanına katıldı.

Şirket Müdürü Prof. Dr. Hilmi Yurdakul’un Sanayi Danışmanlığını, DPÜ Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Özer Aydın ve Prof. Dr. Mustafa Arif Özgür’ün Akademik Danışmanlıklarını yaptıkları Turbojet Motorlar ve Eklemeli İmalat Teknolojileri hakkındaki 2 (iki) farklı öğrenci tabanlı projeleri; TÜBİTAK2209/B-Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Desteği Programı kapsamında desteklenmeye hak kazandı.

2 ÖĞRENCİ DESTEKLENECEK

Üniversite-Sanayi İşbirliği ekosistemine lisans seviyesinden katılımın amaçlandığı bu program çerçevesinde, DPÜ Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencilerinden İbrahim Asaf Özenoğlu’nun yürütücülüğünde, Metin Özer, Metin Toruk ve Ferudun Emre Özcan’ın araştırmacı olarak katıldıkları projede minyatür boyutlu turbojet motor üretimi ve soğultması üzerine yoğun çalışmalar gerçekleştirilecek. Yine aynı bölüm öğrencilerinden Uğur ES’in yürütücülüğünde yapılacak projede ise eklemeli imalat teknolojilerinde (3-boyutlu yazıcı) kullanılan polimer tabanlı filamentlerin nanoparçacık takviyesi ile yanma direnlerinin artırılması çalışmaları yapılacak.

ZELİHA AKSAZ ŞAHBAZ: “PROJELERİN HER ZAMAN DESTEKÇİSİYİM”

Kütahya Tasarım-Teknokent A.Ş. Genel Müdürü Prof. Dr. Ersan Öz: “Öncelikle Kütahya Tasarım Teknokent’in bir paydaş olarak yer alacağı bu değerli TÜBİTAK 2209B lisans öğrenci projelerinin hazırlanmasında emeği geçen tüm öğrenciler ile Sanayi ve Akademik Danışmanlarını gönülden kutladıklarım” ifadelerini kullandı. Bununla birlikte, göreve geldikleri günden bu yana teknokentin ivmelenmesinde sadece firma ve girişimci düzeyinde faaliyetlerle değil aynı zamanda ortaöğretimden lisans düzeyine kadar uzanan geniş yelpazedeki her türlü projeye destek olduklarını ve bundan sonrada olacaklarını belirten Öz, bu şekildeki üniversite-sanayi İşbirliği desteklerinin Kütahya’mız için artmasını temennisinde bulundu.  

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram