KÜTAHYA TEK YÜREK OLDU

KÜTAHYA TEK YÜREK OLDU
REKLAM ALANI
Yayınlama: 18.07.2022
5
A+
A-

Kütahya, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminin 6. yıl dönümünde tek yürek, tek ses oldu. 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü etkinlikleri kortej yürüyüşüyle başladı.

Ulu Cami önünde başlayan yürüyüş, Kütahya Belediyesi tören alanında sona erdi. Dev Türk bayraklarının açıldığı yürüyüşe; Vali Ali Çelik, Milletvekilleri Ahmet Tan ve Ceyda Çetin Erenler, Belediye Başkan Vekili Abdullah Damcı, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kütahya Belediyesi tören alanındaki anma programı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Anma programında 7’den 70’e herkes İstiklal Marşı’nı hep bir ağızdan okudu.

ÇELİK: “MİLLETİMİZİN GÜCÜ ÜZERİNDE HİÇBİR GÜCÜ TANIMIYORUZ”

15 Temmuz’un yıl dönümünde tören alanını dolduran vatandaşlara seslenen Vali Ali Çelik, “O gece tank, top, tüfek ve diğer ihanet silahlarına karşı kalplerindeki iman ve vatan aşkıyla ihanete karşı koyan 252 şehidimizi rahmetle anıyor; gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi. 15 Temmuz 2016 gecesi Türk milletinin tarihi bir destan yazdığını belirten Vali Çelik, “15 Temmuz öncesini ve sonrasını iyi analiz etmeliyiz. O gece içimizdeki hainler deşifre olmuş, gerçekler ortaya çıkmıştır. Hiçbir şey 15 Temmuz’dan önceki gibi olmayacak; çünkü milletimizin gücü üzerinde hiçbir gücü tanımıyoruz. “Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir!” ifadelerini kullandı.

DAMCI: “İNANMIŞ MİLLETİN İHANETE İZİN VERMEDİĞİ GÜN” Kütahya Belediye Başkan Vekili Abdullah Damcı ise: “Sözlerimin hemen başında 15 Temmuz gecesi fetö’cü hainlerin kurşunları ve bombaları altında son nefeslerini veren 251 şehidimize bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.  Aynı gece yaralanarak gazilikle müşerref olan kardeşlerimize Rabbimden sağlık ve afiyet temenni ediyorum. Bugün, kudurmuş düşmanın ve onun satılmış maşası FETÖ’cü hainlerin ülkemizi işgale zemin hazırlamak istedikleri ancak inanmış milletin bu ihanete izin vermediği günün yıl dönümüdür. Şehitlerimizin aziz hatıralarına ve kanlarıyla müşerref kıldıkları bu topraklara sahip çıkmaya devam edeceğiz. 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde En büyük gücümüzün milletimizin birliği, beraberliği ve kardeşliği olduğunun bilinciyle hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” dedi. Darbe girişiminin gerçekleştirildiği saat 00.13’te tüm illerde olduğu gibi Kütahya’da da sala okundu. Program, tüm şehitler için dua edilmesiyle sona erdi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram