KÜTAHYA BELEDİYESİ EN İYİLER ARASINDA

KÜTAHYA BELEDİYESİ EN İYİLER ARASINDA
REKLAM ALANI
Yayınlama: 11.06.2022
0
A+
A-

Kütahya Belediyesi Etüd Proje Müdürlüğü, geçtiğimiz Nisan ayında 1. aşamasına başvuru yaparak, ardından mayıs ayında 2. aşamasını tamamladığı UCLG-MEWA Mexico Şehir Kültür 21 Ödülleri bünyesinde ‘Önemseyerek Planlananlar’ kategorisinde ‘En İyi ‘Uygulamalar sıralamasına girdi.

UCLG – Mexico Şehir – Kültür 21 Uluslararası Ödülü’nün amacı, sürdürülebilir şehirlerde anahtar bir boyut olarak kültüre katkılarıyla öne çıkan lider şehirleri ve bireyleri tanımak. 2021-2022 5. Mexico Şehir – Kültür 21 Uluslararası Ödülü’nün amacı, Covid-19 krizi ve pandemi sonrası toparlanma bağlamında kültürel hakların ‘Önemseyen Planlamalarda’ teşvikine ilişkin ve/veya kültürün önemli bir parçası olarak kültürü teşvik eden en iyi uygulamaları tanımak. Kütahya’nın yer aldığı 50’den fazla şehrin uygulamaları, örnek uygulamalar olarak UCLG Kültür Komitesi veri tabanında yer alacak.

“BELEDİYE ÜNİVERSİTE EL ELE KÜTAHYA İÇİN GÜÇLÜ BİR GELECEĞE” PROJESİ İLE KATILIM SAĞLANDI

Covid-19 pandemisi bağlamında kültürel haklar ve pandemi sonrası iyileşmeye yönelik tanıtımı amaçlayan çağrıya, Kütahya Belediyesi Etüd Proje Müdürü Mehmet Zenci, ‘Belediye Üniversite El Ele Kütahya İçin Güçlü Bir Geleceğe’ Projesi ile katılım sağladı. 2020 yılında başlayan proje ile pandemi sürecinde beşerî sermayeye yatırım yapıldı, dezavantajlı gruplara yönelik çeşitli eğitimler verildi ve küçük yaşta çocuklar Kütahya’nın geleneksel sanatlarının başında gelen Çini sanatı ile tanıştırıldı. Dünya çapında şehirlerden, yerel ve bölgesel yönetimlerden başvuruların alındığı çağrıda Kütahya Belediyesi, “Kültür Taşıyıcısı İnsan Sermayesinin Güçlendirilmesi” hedefiyle ‘En İyi Uygulamalar’ arasında bu veri tabanında yer alacak.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram