KÜÇÜK İŞLETMELERE 100 BİN LİRALIK DESTEK

KÜÇÜK İŞLETMELERE 100 BİN LİRALIK DESTEK
REKLAM ALANI
Yayınlama: 14.01.2022
1
A+
A-

Mikro ve Küçük İşletmeler için “KOSGEB-Dünya Bankası-JICA MKİ’ler için Hızlı Destek Programı” başlatıldı. Başvuru şartlarını karşılayan işletmelere, yeni istihdam edilecek personel başına 100 bin TL geri ödemeli destek verilecek. İşletme sahibi kadın ise veya işe alınan personel kadın ise, destek personel başına 10 bin TL artırımlı olarak uygulanacak.

Mikro ve Küçük İşletmelerin (MKİ) salgın şartlarında faaliyetlerini sürdürmelerinin ve geçmiş dönem ortalama istihdam seviyelerini koruyarak yeni istihdam yapabilmelerinin sağlanması amacıyla, “KOSGEB-Dünya Bankası-JICA MKİ’ler için Hızlı Destek Programı” başlatıldı.

KADINLARA PPOZİTİF AYRIMCILIK

31 Mart 2022 tarihine kadar, destek programına başvuru yapılabilecek olup, başvuru şartlarını karşılayan işletmelere, yeni istihdam edilecek personel başına 100 bin TL geri ödemeli destek verilecek. İşletme sahibi kadın ise veya işe alınan personel kadın ise, destek personel başına 10 bin TL artırımlı olarak uygulanacak. Destekten yararlanabilecek MKİ’lerin sektör listesi www.kosgeb.gov.tr internet sitesinde yayınlandı.

18 OCAKTA BİLGİLENDİRME SEMİNERİ YAPILACAK Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) ile KOSBEB Kütahya İl Müdürlüğü iş birliğinde 18 Ocak 2022 Salı günü saat 14.00’te çevrimiçi düzenlenecek bilgilendirme seminerinde, destek programının, başvuru kriterleri ve işlemleri, yararlanabilecek ölçekler ve sektörler, destek türleri ve limitleri gibi konularda ayrıntılı bilgi paylaşılarak, katılımcıların soruları cevaplandırılacak.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram