KSBÜ’NÜN BÖLGEYE KATKISI ARTARAK DEVAM EDİYOR

KSBÜ’NÜN BÖLGEYE KATKISI ARTARAK DEVAM EDİYOR
REKLAM ALANI
Yayınlama: 09.02.2022
15
A+
A-

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Cem Algın ve Kalite Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Bahar Çelik, Tıp Fakültesi çalışmaları hakkında bilgi paylaşımı için, T.C. Kütahya Valiliği başta olmak üzere dış paydaş ziyaretleri gerçekleştirdiler.

2021 yılında Tıp Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (TEPDAD) tarafından verilen Ulusal Tıp Eğitimi Akreditasyonu’na başvuran KSBÜ Tıp Fakültesinin dış paydaş görüşmeleri gerçekleşiyor. Ziyaretler kapsamında Kütahya Valisi Ali Çelik, Kütahya İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Erşan ile Kütahya Tabip Odası Başkanı Dr. M. Hilmi Koputan ve Genel Sekreteri Dr. A. Cem Çerkeş ziyaret edildi.

BÜYÜK BİR MEMNUNİYET VE TAKDİRLE KARŞILANDI

Ziyaret programı çerçevesinde, Tıp Fakültesinin paydaşlar gözünden imajı, topluma sağladığı katkının toplum nezdinde görünürlüğü, mezun olan öğrencilerinin yetkinliği, eğitim-öğretim süreçleri gibi konular hakkında görüşler soruldu. Paydaşların görüşlerine göre KSBÜ Tıp Fakültesinin hem görünürlüğü hem de bölgeye katkısı artarak devam ediyor. Özellikle pandemi döneminde akademik personelin sahada aktif bir şekilde yer alarak, sağlık hizmetinin aksamadan verilmesinin sağlanmasının büyük bir memnuniyet ve takdirle karşılandığı belirtildi. Ayrıca alanında uzman personel sayılarının artmasıyla birlikte büyük şehirlerde olan tedavi yöntemlerinin Kütahya’da yapılması konusunun ilerlemenin en büyük göstergelerinden birisi olduğu aktarıldı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram