KSBÜ’DE GELENEKSEL TIBBİ YÖNTEMLER

KSBÜ’DE GELENEKSEL TIBBİ YÖNTEMLER
REKLAM ALANI
Yayınlama: 06.01.2022
2
A+
A-

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon (FTR) Hastanesinde, Kütahya’da ilk olan Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Ünitesi faaliyetlerini başarılı bir şekilde sürdürüyor.

Ünite Sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi Aysun Özlü, merkezde; akupunktur, ozon terapi, sülük terapisi, proloterapi ve kupa terapisi gibi tedavi yöntemlerinin olduğunu belirterek: “Örneğin romatizma hastaları, diyabet ve tansiyon gibi kronik hastalıklar ile geçmeyen vücut yaraları olan hastalar normal tedavilerine ek olarak tamamlayıcı tıp tedavisi uygulamak isterlerse kliniğimize başvurabilirler. Getat Hemşiresi Hafize Olkun ve sağlık çalışanlarımız ile birlikte hastalarımızı bekliyoruz” dedi.

UYGULAMALAR SAĞLIK BAKANLIĞI ONAYLI

Dr. Özlü, ünitede geleneksel yöntemlerin sağlık profesyonelleri tarafından uygulandığını vurgulayarak: “Bizim kliniğimizde, bu alana özel Sağlık Bakanlığı sertifikası onaylı akademisyen doktor ve deneyimli sağlık personelleri tarafından donanımlı teknik altyapıyla birlikte tedaviler uygulanıyor. Yani uygulamaların tamamı Sağlık Bakanlığı onayıyla gerçekleşmektedir. Tüm tedaviler aynı merkez kapsamında gerçekleşiyor. Ayrıca uzmanlık eğitimi alan öğrencilerimiz de burada çalışmalarını yapmaktadırlar” diye konuştu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram