KSBÜ TAVŞANLI İLK MEZUNLARINI VERDİ

KSBÜ TAVŞANLI İLK MEZUNLARINI VERDİ
REKLAM ALANI
Yayınlama: 08.06.2022
2
A+
A-

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Tavşanlı Sağlık Hizmetleri MYO ilk mezunlarını verdi.

Tavşanlı Sağlık Hizmetleri MYO Fizyoterapi Programı ile Dezenfeksiyon, Sterilizasyon ve Antisepsi Programı öğrencileri mezuniyet heyecanı yaşadı. Tavşanlı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Spor Salonunda gerçekleşen mezuniyet törenine KSBÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Duygu Perçin Renders, Tavşanlı SHMYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi İsmail Saraçoğlu, AK Parti Tavşanlı İlçe Başkanı Bilal Kıyak, SHMYO Sekreteri Erol Güran, diğer protokol üyeleri, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve aileleri katıldı.

“HASTALARINIZA İYİ DAVRANIN”

Açılış konuşmasını Tavşanlı SHMYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi İsmail Saraçoğlu yaptı. Saraçoğlu: “Sizleri son birkaç öğütle uğurlamak isterim; hastalarınıza iyi davranın, onlara güler yüzle yaklaşın, iş disiplininizden asla taviz vermeyin, bilimden ayrılmayın, sürekli kendinizi geliştirin, yaptığınız işte en iyisi olmaya çalışın. Her zaman önce insanlığa hizmet edin, vatanınıza, milletinize, bayrağınıza ve cumhuriyete bağlı kalın” dedi.

“ÇOK ÖNEMLİ BİR AÇIĞI KAPATTIK”

KSBÜ Rektör Yrd. Prof. Dr. Perçin Renders ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bugün ilk mezunlarını verecek olan Dezenfeksiyon, Sterilizasyon ve Antisepsi Teknikerliği Programı’nı da ülkemizde eksikliği pandemi sırasında daha da çok anlaşılan çok önemli bir açığı kapatmak üzere ülkenin ve hatta dünyanın ilk programlarından biri olarak açtık. Bu programın gereklilikleri için ilimiz sınırları içerisindeki tüm hastaneler ile Dezenfeksiyon Antisepsi, Sterilizasyon Derneği ve sterilizasyon endüstrisinin de katkılarıyla çok güzel bir eğitim sağladık.” Tavşanlı SHMYO dönem birincisi Nezaket Dömeke’ye Rektör Vekili Prof. Dr. Perçin Renders tarafından diploması takdim edildi. Ardından mezuniyet kütüğüne ismi çakıldı. Sonrasında halk oyunu gösterileri izlendi. Büyük bir heyecanla gerçekleşen kep atma töreninden sonra program sona erdi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram