“KOOPERATİFÇİLİK KIRSAL KALKINMADA ÖNEMLİ”

“KOOPERATİFÇİLİK KIRSAL KALKINMADA ÖNEMLİ”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 31.12.2021
0
A+
A-

Kütahya Orman Bölge Müdürü Kemal Kayıran; Gediz’de Tarımsal Kalkınma Kooperatiflerini ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgiler aldı ve taleplerini dinleyerek, fikir alışverişinde bulundu. Müdürü Kayıran, kooperatifçiliğin tarımın gelişmesinde ve yönlendirilmesinde ve kırsal kalkınmanın sağlanmasında son derece önemli roller üstlendiğini dile getirdi.

Kooperatifçiliğin tarımın gelişmesinde ve yönlendirilmesinde,  girdi temininde, ürün pazarlamasında ve kırsal kalkınmanın sağlanmasında son derece önemli roller üstlendiğini dile getiren Bölge Müdürü Kemal Kayıran; Gediz Erdoğmuş Tarımsal Kalkındırma Kooperatifi tarafından hayata geçirilmek üzere çalışmalarına başlanan turşu ve reçel fabrikasını ziyaret etti. Erdoğmuş Tarımsal Kalkındırma Kooperatifi Başkanı Ergün Çetin’den çalışları hakkında bilgiler alan Bölge Müdürü Kayıran; üretime her zaman destek verdiklerini, ilçede yetiştirilen sebze ve meyvelerden yapılan turşu ve reçellerin kırsal kalkınmaya büyük katkı sağlayacağını dile getirdi.

GELİR EŞİTSİZLİĞİNİ ORTADAN KALDIRMAK İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Daha sonra Arıca Köyü Tarımsal Kalkındırma Kooperatifi ziyaret edildi.  Kooperatif Başkanı Muammer Yumak ve kooperatif üyeleri ile bir araya gelen Bölge Müdürü Kemal Kayıran;  kentlerle kırsal kesim arasındaki gelir eşitsizliğini ortadan kaldırmak, üreticiler arasında dayanışma sağlamak ve özellikle kırsal kesimde yaşayan kadınların ve gençlerin bilinçlendirilmesine katkıda bulanmak için Orman Genel Müdürlüğünce birçok proje üretildiğini dile getirdi ve üyelerin sorun ve isteklerini dinleyerek, çözüm yolları üzerinde konuştu.

ORMAN KÖYLÜLERİ MEMNUN

Orman ve Köy İlişkileri ORKÖY Projesi kapsamında verilen hibe ve kredi desteğiyle orman köylülerine teslim edilen 7 adet traktörün ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından orman üretimine verilen %51’lik zammın kooperatif üyeleri tarafından memnuniyetle karşılandığını belirten Başkan Muammer Yumak ise Bölge Müdürü ve Orman Teşkilatına teşekkürlerini iletti. Ziyaretlerde Bölge Müdürü Kemal Kayıran’a, Bölge Müdür Yardımcısı Mustafa Arpacı, Gediz Orman İşletme Müdürü M. Merih Aydın, Karadona Orman İşletme Şefi Oğuzhan Bozkurt Meşe eşlik etti.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.