KIZILAY KADIN YÜZLERİ GÜLDÜRÜYOR

KIZILAY KADIN YÜZLERİ GÜLDÜRÜYOR
Yayınlama: 27.01.2023
12
A+
A-

Türk Kızılay Kütahya Şubesi Kadın Gönüllüleri yardım faaliyetlerini ve kültürel etkinliklerini ara vermeden sürdürüyor. Okul ziyaretlerinde bulunan Kızılay Kadın Gönüllüleri, dağıttıkları hijyen paketleriyle velileri mutlu ediyor, düzenledikleri çeşitli etkinliklerle de çocukların yüzlerini güldürüyor.

Kurulduğu günden bugüne ihtiyaç sahiplerinin yanında olan Türk Kızılay, sağladıkları yardımlarla hayatları kolaylaştırıyor, yürekleri ısıtıyor. Afet öncesi, afet sırası ve sonrasında afetzedelerin yardımına koşan Kızılay, afet zamanları dışında da yardım elini insanların üzerinden çekmiyor. Kimi zaman sınav haftasındaki öğrencileri sıcak bir çorbayla ısıtan Kızılay, kimi zamanda okullarda düzenledikleri etkinliklerle öğrencileri mutlu ediyor, onlara sevgi aşılıyor.

VELİLERE HİJYEN PAKETİ

Kütahya Kızılay Kadın Gönüllüleri öğrencilerle düzenlediklerin etkinliklerin yanı sıra velilere de hijyen paketi dağıtıyor. Bu kapsamda Atakent Ortaokulunda velilerle bir araya gelen kadın gönüllüler, Kızılay’ın faaliyetleri konusunda bilgilendirmelerde bulundu. Kızılay’ın iyiliklerinin her zaman yardıma ihtiyacı olan herkese ulaşacağı vurgulandı. Okul müdürü Hasan Doğan ve Teknoloji Tasarım Öğretmeni Demet Okşar kendilerine eşlik ettiği tanıtımın ardından velilere, temizlik ve hijyen malzemeleri hediye edildi. Okul velileri memnuniyetlerini ifade ederek, Kızılay’ı daha çok tanımış olmanın mutluluğu ile teşekkür ettiler.

İYİLİK ÇOCUK YAŞTA AŞILANMALI

Ağaçköy İlkokulu ve Ortaokulunu da ziyaret eden Kızılay Kadın ekibi okul yönetimi ve veliler tarafından çok sıcak bir ilgiyle karşılandı. Kızılay’a ilişkin yapılan açıklamalarda iyiliğin yayılabilmesi için çocuklara küçük yaşlardan itibaren iyiliğin öneminin anlatılması gerektiği vurgulandı. Veliler, Kızılay gönüllerini tanımaktan, Kızılay’ın her zaman yanlarında olacağını bilmekten duydukları memnuniyeti ifade ettiler, teşekkürlerini ilettiler. Kızılay Kadın Yönetimi tarafından velilere hijyen ve temizlik malzemelerinden oluşan paketler hediye edildi. Kızılay Kadın ekibine Ağaçköy Ortaokulu Müdürü Ramazan Küçükkavalcı ve Ağaçköy İlkokulu Müdürü Yusuf Bakır eşlik etti, yapılan etkinlik için çok faydalı olduğunu ifade ederek teşekkür ettiler.

ÖĞRENCİLER COŞKUYLA KARŞILADI

Son olarak Sizinerköy İlkokulu ziyaret edildi. Okullarına Kızılay gönüllülerinin geleceğini öğrenen öğrenciler, Kızılay ekibini kendi elleriyle hazırladıkları Kızılay konulu resimler, şapkalar ve panolarla karşıladılar. Kızılay kadınları öğrencilere Kızılay’ı anlattılar. Kızılay kadın yönetimi okul velilerine de Kızılay’ı anlatarak temizlik ve hijyen malzemeleri hediye etti. Ekibe, Okul Müdürü Bülent Şahin, Müdür yardımcısı Mustafa Gülsever ve Anasınıfı öğretmeni Hatice Uygun eşlik ettiler. Kızılay ekibi, okul yönetimi, öğretmen öğrenci ve velilerin ilgisinden çok memnun olarak okuldan ayrıldı. CANSU

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.