KERAMİKA TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLDU

KERAMİKA TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLDU
REKLAM ALANI
Yayınlama: 18.01.2022
3
A+
A-

Keramika’nın, kömür madeni faaliyetleri tamamlandıktan sonra 100 bin fidanı toprakla buluşturduğu Değirmisaz Ağaçlandırma Sahası Türkiye’ye örnek oldu. Birçok firma tarafından model alınarak, en iyi rehabilite edilmiş kömür ocakları arasında yer alan Değirmisaz ödüle layık görüldü.

İş hayatına Tavşanlı ilçesi Değirmisaz Kömür İşletmelerinde başlayan Keramika, 1972’den itibaren devam ettiği iş hayatına, üretirken tüketim anlayış yerine üretirken korumak odaklı anlayışa odaklanarak, sürdürülebilir ekonomi için çalışmalarına devam ediyor.

100 BİN FİDAN DİKİLDİ

Geçmişi açık ocak kömür madenciliğe dayanan firmanın, kömür madeni faaliyetlerinin tamamlandığı bölgeye yeniden can verildi. Rehabilitasyon çalışmaları kapsamında 100 bin fıstık ve kızılçam bölgeye kazandırılarak, Türkiye’ye örnek bir proje oluşturuldu. Bu örnek proje birçok firma tarafından model alınarak, en iyi rehabilite edilmiş kömür ocakları arasında ödüle layık görüldü.

“ÜZERİMİZE DÜŞEN NE VARSA YAPMAYA HAZIRIZ”

İstanbul CONDRAD otelde Maden Sivil Örgütleri ve Maden İhracatçılar Birliği tarafından gerçekleştirilen Hayatımız Maden 4. Madencilik Çalıştayı’nda, Orman Genel Müdürlüğü Ağaçlandırma Daire başkanı İbrahim Yüzer’den ödülü alan Keramika Genel Müdürü Emin Yüce: “En önemli şeylerden birinin de yeşil ticaret olduğunu anladığımız şu günlerde sınırlı kaynaklarımızı geleceğe aktarabilmenin tek yolu üretirken doğayı korumak. Üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Bu çalışmanın da birçok üreticiye ilham vermesini diliyoruz. Geleceğe yatırım yapmaya devam edeceğiz Gerek yerel gerek ulusal arenada her zaman vurguladığımız sosyal sorumluluk anlayışı ile takdir kazanan firmamızın hayata geçirilecek pek çok projesi var” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram