KASAP: “BU SOYGUNA, BU ZULME SON VERECEĞİZ”

KASAP: “BU SOYGUNA, BU ZULME SON VERECEĞİZ”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 04.01.2022
1
A+
A-

CHP Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap, doğalgaz dağıtım şirketine ilişkin basın açıklamasında bulundu. Ön ödemeli doğalgaz abonelerine gelen her zammın yansıtılmasının hukuka aykırı olduğunu kaydeden Milletvekili Kasap: “Buradaki usulsüzlüğe, etik olmayan uygulamaya dava açtık. Dava şu anda Danıştay’da işlem görüyor. Hukuk kazanacaktır, Kütahya kazanacaktır. Bu soyguna, bu zulme son vereceğiz” dedi.

CHP Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap, İl Başkanı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz ve parti il teşkilatı ön ödemeli abonelerin mağduriyetlerini dile getirmek için basın açıklaması düzenledi. Açtıkları davanın Danıştay’da görüldüğünü belirten Milletvekili Kasap, en kısa zamanda haklı çıkacaklarına inandığını dile getirdi.

“BU BİR HAKSIZ KAZANÇ”

EPDK tarafından 2018 yılında çıkarılan bir yönetmelikle yüklenen doğalgaza gelen her zammın yansıtıldığını söyleyen Fazıl Kasap: “Ön ödemeli alınan doğalgaza sürekli zam geliyor. Ön ödemeli sayaçla çalışan Türkiye’de iki tane il var. Bir tanesi Ankara, bir tanesi Kütahya. Biz Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’la beraber Kütahya Çinigaz ve Ankara Başkent Doğalgaz Şebekesi’ne yapılan bu hukuksuzlukla ilgili yürütmenin durdurulması için Danıştay’a dava açtık. Bu bir haksız kazançtır. Bu Kütahya için bir zulümdür” ifadelerine yer verdi.

“KİOSKLAR YETERSİZ”

İkinci bir sorunun da kiosk yetersizliği olduğunu kaydeden Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap: “Aslında herkesin ulaşabileceği mekânlarda ücretsiz kart yükleme yapılabilen kioskların olması gerekiyor. Maalesef Kütahya’da yok. Saat 17.00’dan sonra ödeme noktaları kapalı. Vatandaşımız 5 liraya yakın masraf ödemek zorunda kalıyor. Kütahya emekli şehri. Bu zulme son verelim dedik. Buradaki usulsüzlüğe, etik olmayan uygulamaya dava açtık. Dava şu anda Danıştay’da işlem görüyor. En kısa zamanda bu konuda haklı çıkacağımızı biliyorum. Hukuk kazanacaktır, Kütahya kazanacaktır. Bu soyguna, bu zulme son vereceğiz” şeklinde konuştu.

YETKİLİLERE ÇAĞRI

Milletvekili Kasap, son olarak Kütahya CHP İl Başkanlığı, İlçe Başkanlığı ile birlikte haklarını alana kadar mücadelelerinin süreceğini vurguladı. Kasap: “Kütahya gibi dar gelirli, düşük gelirli, göç veren bir ilde bu meblağlar çok yüksek meblağlar. Kütahya’nın yerel yöneticilerini başta Çinigaz’da Yönetim Kurulu Üyesi olan, yetkisi ve imza hakkı olan Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık olmak üzere Kütahya Valiliğini göreve davet ediyorum. Hakkın ve halkın yanında olmalarını bekliyoruz” diyerek sözlerine son verdi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.