KARLA MÜCADELE EKİPLERİ SEFERBER OLDU

KARLA MÜCADELE EKİPLERİ SEFERBER OLDU
Yayınlama: 20.12.2021
0
A+
A-

Kütahya İl Özel İdaresi’nin karla mücadele ekipleri, yolların kapanmaması için adeta seferber oldu. Kar yağışının etkili olduğu Kütahya’da 19 ayrı ekip, 52 karla mücadele aracı ve 115 personel ile karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor.

Kar yağışının yüzleri güldürdüğünü ifade eden İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz: “Özlemle beklediğimiz yağışlar Aralık ayının ortasında geldi ve son bir haftada aldığımız yağışlar çiftçimizin, üreticimizin, üreticimizin yüzünü güldürdü. Geçtiğimiz günlerden itibaren de ilimiz genelinde etkili olan kar yağışı başladı. Bu kar yağışı bizler için fevkalade sevindirici. Çünkü her sene biz tarım ve hayvancılık açısından hem de içme suları bakımından özlemle bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

19 EKİP KARLA MÜCADELEDE GÖREVLENDİRİLDİ

Kar yağışı ne kadar fazla olursa Kütahya ve bölgesinde sorunların o kadar azaldığına vurgu yapan Musa Yılmaz: “Kar yağışı bizim için önemli ve sevinerek karşılıyoruz, izliyoruz. Yükseklerde kar tuttu ve aldığımız bilgilere göre ilimizin genelinde bir kar yağışı devam etmekte. Şu an için il genelinde 19 ekibimiz karla mücadelede görevlendirildi. Ekiplerden 4’ü merkez ilçede olmak üzere Tavşanlı, Gediz, Simav ve Domaniç’te 2’şer olmak üzere 19 ayrı ekip karla mücadelede aktif görev alıyorlar. Mücadelemize 52 makine ve 115 arkadaşımız ile sahadayız ve ihbar gelen noktalardan anından ekipler ile görüşerek sorunu gideriyoruz. Hiç bir büyük sorun olmadı şuana kadar hiç bir köyümüzde de ulaşıma engel olacak bir durum olmaması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ancak muhtemel durumlara karşı B planımızı devriye sokarak ekip ve araç sayımızı artırabiliriz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.