“KAR YAĞIŞI NE KADAR FAZLA OLURSA SORUNLAR O KADAR AZALIYOR”

“KAR YAĞIŞI NE KADAR FAZLA OLURSA SORUNLAR O KADAR AZALIYOR”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 24.01.2022
0
A+
A-

Kütahya İl Özel İdaresi karla mücadele ekipleri, sahada görevinin başında çalışmalarını 24 saat esasına göre devam ediyorlar. Kar yağışının yüzleri güldürdüğünü söyleyen İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz, kar yağışı ne kadar fazla olursa Kütahya ve bölgede sorunların o kadar azaldığına dikkat çekti.

Çalışmalarla ilgili bilgiler veren İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz; “Gece geç saatlerde başlayan kar yağışı yüzümüzü güldürdü. Bu kar yağışı bizler için fevkalade sevindirici çünkü her sene biz tarım ve hayvancılık açısından hem de içme suları bakımından büyük önem arz ediyor” dedi.

100 PERSONEL GECE GÜNDÜZ SAHADA

Kar yağışı ne kadar fazla olursa Kütahya ve bölgede sorunların o kadar azaldığına dikkat çeken Başkan Musa Yılmaz: “Onun için kar yağışı bizim için önemli ve sevinerek karşılıyoruz ve izliyoruz. Şu an için il genelinde Merkez ilçemizle birlikte 13 ilçemizde 19 bölgede karla mücadele çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Karla mücadele çalışmalarımızda 53 adet iş makinası, 19 adet servis aracı ve 100 personelimiz görev yapıyor. Karın yoğunluğuna göre ekiplerimizin yerleri idaremiz tarafından değiştirilmektedir. Sahada çalışmalarını sürdüren tüm ekiplerimize çalışmalarında başarılar diliyorum” İfadelerini kullandı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram