KAMU VE ÖZELDE PCR ZORUNLULUĞU KALDIRILDI

KAMU VE ÖZELDE PCR ZORUNLULUĞU KALDIRILDI
REKLAM ALANI
Yayınlama: 18.01.2022
4
A+
A-

İl Hıfzıssıhha Kurulu Vali Ali Çelik başkanlığında toplandı. Toplantıda alınan karara göre, sosyal etkinliklere katılan kişiler, öğretmenler, servis şoförleri, özel sektör ve kamu çalışanları artık PCR testi yaptırmayacak.

Toplantıda alınan karar kapsamında; huzurevi/bakım evi/sevgi evleri ile ceza ve tevkif evlerinin aşısız veya son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş çalışanlar, belirlenen durumlarda ceza ve tevkif evlerindeki tutuklu ve hükümlüler, yurtdışına seyahat edecek kişiler (Seyahat edilecek ülkenin belirlediği kurallar doğrultusunda), aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ve son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş kişilerden uçak ile şehirlerarası seyahat edecekler PCR testi yaptırmaya devam edecek.

PCR TESTİ ZORUNLU OLMAYAN KİŞİLER

Aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ve son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş kişilerden konser, sinema ve tiyatro gibi etkinliklere katılmadan önce, Milli Eğitim Bakanlığı okullarında görev yapmakta olan personel (öğretmen, servis şoförü, temizlik personeli vb), tüm kamu ve özel işyerlerinde çalışanlar, kamu ve özel kurumlar tarafından düzenlenen öğrenci kamplarına katılacak kişilerin ise PCR testi yaptırma zorunluluğu kaldırıldı.

UÇAK SEYAHATLERİNDE İÇ HATLARDA ZORUNLULUK KALDIRILDI

Aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ve son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş kişilerin yurt içinde uçakla gerçekleştirecekleri şehirlerarası seyahatler için azami 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi istenilmesine devam edilecek. Hastalığı geçirmemiş veya aşılı değil veya negatif PCR testi yok ise bu kişilerin seyahatine müsaade edilmeyecek.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram