“KADINLARIMIZIN EMEKLERİ İLE GÜÇLENECEĞİZ”

“KADINLARIMIZIN EMEKLERİ İLE GÜÇLENECEĞİZ”
Yayınlama: 30.12.2021
69
A+
A-

AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, ilçe ziyaretleri kapsamında Simav ilçesine gitti. Simav Vava Tekstil Atölyeside firma sahibi Serdal Erkmen’den üretim kapasiteleri ve hedefleriyle ilgili bilgi alan Milletvekili Erenler: “Atölyede ilçemizin maharetli kadınlarının ürettiği, çocuklara ve kadınlara yönelik kıyafetler Balkan ülkelerine de ihraç ediliyor. Ülkemiz kadınlarımızın emekleri ve azmi sayesinde her geçen gün daha da büyüyecek ve güçlenecek” dedi.

Milletvekili Erenler, Kazcıoğlu Otomotiv Üretim Tesisleri, Simav Vava Tekstil Atölyesi, Simav Kazcıoğlu Industrial Solutıons, Halk Eğitim Dikiş-Nakış Kursu’nu ziyaret eden Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, esnaf ve vatandaşların talep ve sorunlarını dinledi. Milletvekili Erenler’e AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Kulat ve Belediye Başkanı Adil Biçer eşlik etti.

YİRMİDEN FAZLA ÜLKEYE İHRACAT

Kazcıoğlu Otomotiv Üretim Tesislerini ziyaret eden Ceyda Çetin Erenler: “1960 yılında kurulan ve bugün 50 bin metrekarelik tesislerinde, otomotiv,  traktör, iş makinesi, demiryolu, denizcilik, savunma sanayileri için yedek parça üreterek yirmiden fazla ülkeye ihracat yapan firmamızın Genel Müdürü Şener Kazcıoğlu’ndan faaliyetleriyle ilgili bilgi aldık. Şener Kazcıoğlu’na ve tüm ekibine, daha güçlü bir gelecek için kaliteden ödün vermeden, en iyiyi üretme hedefiyle devam ettikleri çalışmalarında başarılar diliyor, samimiyetleri ve nezaketleri için teşekkür ediyorum. Üretime, istihdama, ihracata katkı sunan tüm girişimcilerimizi destekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

KADINLARIN EL EMEĞİ BALKANLARA GİDİYOR

Simav Vava Tekstil Atölyesinde firma sahibi Serdal Erkmen’den üretim kapasiteleri ve hedefleriyle ilgili bilgi alan Milletvekili Erenler: “Emekçi kardeşlerimizle sohbet ettik, kolaylıklar diledik. Atölyede ilçemizin maharetli kadınlarının ürettiği, çocuklara ve kadınlara yönelik kıyafetler Balkan ülkelerine de ihraç ediliyor. Kadınlarımızın emekleri ve azmi sayesinde her geçen gün daha da büyüyecek ve güçlenecek” dedi.

KAZCIOĞLU’NA TEŞEKKÜR

Milletvekili Erenler, Simav Kazcıoğlu Industrial Solutıons’u da ziyaret etti. Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Kazcıoğlu’ndan üretim kapasiteleri, 20’den fazla ülkeye uzanan ihracat ağları, hedefleri ve eğitime verdikleri destekleri konuşan Erenler: “İsmet Kazcıoğlu, Şeref Kazcıoğlu ve tüm ekibine, otomotiv sektöründe Türkiye’mizin lider üreticilerinden olma yolundaki çalışmalarında başarılar diliyor, misafirperverlikleri için teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

KADINLARIN BECERİLERİ GELİŞİYOR

Erenler’in bir sonraki durağı Kültür Merkezi bünyesinde açılan Halk Eğitim Dikiş-Nakış Kursu ile Bebek Kütüphanesi oldu. Kursiyerlere kolaylıklar dileyen Erenler: “Gönül Belediyeciliği anlayışıyla kadınlarımızın becerilerini geliştirecekleri kursun açılmasına, bebeklerimize, ailelerine çok faydalı olacağına inandığım kütüphanenin kurulmasına vesile olan Belediye Başkanımız Adil Biçer’e, eğitimcilerimize ve emeği geçen herkesi kutluyorum” şeklinde konuştu.

BELDE TEŞKİLATLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

Esnaflar ve vatandaşlarla selamlaşıp, sohbet eden Ceyda Çetin Erenleri ardından Akdağ, Çitgöl, Kuşu, Naşa, Demirci Belde Belediye Başkanları ve ilçe yönetim kurulu üyelerinin katılımlarıyla düzenlenen istişare toplantısına katıldı. Erenler: “Milletimize hizmet yolunda samimiyetle, gayretle, fedakârlıkla mücadele eden, tüm dava arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.