KADINLAR İÇİN TEK YÜREK OLDULAR

KADINLAR İÇİN TEK YÜREK OLDULAR
REKLAM ALANI
Yayınlama: 30.11.2021
0
A+
A-

Kütahya’daki siyasi partilerin kadın kolları başkanları, Deva Parti Kütahya Kadın Kolları Başkanlığının öncülüğünde, kadına şiddeti önlemek amacıyla bir araya geldiler. Son dönemde artan şiddet olaylarının görüşüldüğü toplantıda, kadınların Kütahya’da iş hayatı ve sosyal hayatta daha etkin olabilmeleri için yapılabilecek çalışmalar masaya yatırıldı.

Hafta sonu kahvaltıda bir araya gelen kadın kolları başkanları, ülke gündemini derinden sarsan kadına şiddet ve cinsel istismar olaylarına çözüm üretebilmek amacıyla siyasi ayrılıkları bir kenara bıraktılar. Deva Partisi Kadın Kolları Başkanı Rehan Dede’nin daveti üzerine gerçekleştirilen toplantıya; CHP Kadın Kollar Başkanı Sevinç Şenol, İyi Parti Kadın Kolları Başkanı Güler Yılan, Gelecek Partisi Kadın Kolları Başkanı Mefaret Çelik, Saadet Partisi Kadın Kolları Başkanı Meral Özmen katıldı.

AK PARTİ VE MHP KATILMADI

Toplantının gündemini son dönemde artan kadına şiddet olayları ve çocuk istismarı oluşturdu. İlgili kanunların yeterince etkin bir şekilde uygulanamamasının oluşturduğu sorunları da masaya yatıran kadın başkanlar, Kütahya’da kadınların sosyal hayat ve iş hayatında daha etkin olması için yapılabilecek çalışmalar üzerine istişarelerde bulunarak iş birliği konusunda adımlar atma kararı aldılar. Toplantıya AK Parti ve MHP’nin de davet edildiği ancak katılmadıkları belirtildi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.