İSMAİL AMCA HUZUREVİNDE YAŞAYACAK

İSMAİL AMCA HUZUREVİNDE YAŞAYACAK
REKLAM ALANI
Yayınlama: 14.06.2022
10
A+
A-

Kütahya’da yapılan bir sokak röportajında maddi ve manevi sıkıntılar nedeniyle otobüs terminalinde kaldığını ve intihara teşebbüs ettiğini söyleyen İsmail Dolma, Kütahya Valisi Ali Çelik’in devreye girmesi üzerine Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezine yerleştirildi.

Daha önce Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının anlaşmalı otelinde misafir edilen, Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kalmayı kabul etmeyen İsmail Dolma, Vali Ali Çelik’in konuşmasıyla ikna oldu. Vali Ali Çelik’in konuşması üzerine Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kalmayı kabul eden İsmail Dolma, tüm ihtiyaçları karşılanarak merkeze yerleştirildi.

PANDEMİDE KÜTAHYA’YA GELDİ

Otuz yılı aşkın bir süre Kıbrıs’ta yaşayan İsmail Dolma, pandemi sürecinde Kütahya’ya gelerek ablasıyla yaşamaya başladı. Ancak beraber yaşadığı ablasının vefatı üzerine maddi ve manevi zorluklarla karşılaşan Dolma’nın psikolojisini olumsuz etkilendi. 2022 Nisan ayına kadar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın anlaşmalı otelinde misafir edilen İsmail amca daha sonra oradan ayrıldıysa da Vakıf tarafından kendisine nakdi yardım yapılmaya devam edildi.

“DEVLETİMİZ SAĞ OLSUN”

 İsmail Dolma’nın durumuna kalıcı bir çözüm bulmak için harekete geçen Vali Ali Çelik, İsmail amca ile görüşerek İsmail amcayı her türlü ihtiyacının karşılanacağı Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde diğer büyüklerimizle beraber kalmaya ikna etti. Bugün saat 10.00 itibarıyla kurumda ağırlanmaya başlayan İsmail Dolma: “Benimle dertlenen herkese teşekkür ediyorum. Eksik bilgimden dolayı kabul etmediğim Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde yaşamaya başladım. Tüm ihtiyaçlarım karşılandı. Devletimiz sağ olsun, çok şükür şu an her şey güzel” dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.