“İŞ BİRLİĞİ YAPMAYA HAZIRIZ’

“İŞ BİRLİĞİ YAPMAYA HAZIRIZ’
REKLAM ALANI
Yayınlama: 28.12.2021
2
A+
A-

Sokak hayvanları ile ilgili sosyal medya hesabı üzerinden bir çağrıda bulunan Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, “Belediye Başkanımızdan küpesiz ve bakımsız olan köpekler öncelikli olmak üzere bakımevlerine nakil konusunda destek beklemekteyiz. Ayrıca köpeklerin bundan böyle kontrolsüz çoğalmamaları konusunda işbirliği yapmaya da hazırız” dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanlarına yaptığı konuşmada sokak hayvanları konusuna dikkat çekmesinin ardından bir açıklama yayımlayan KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, kampüs alanındaki sokak hayvanları için Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’a çağrıda bulundu.

ÇOĞU KÜPESİZ VE BAKIMSIZ DURUMDA”

Rektör Kavuncu: “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu hassasiyeti ve çağrısı çok önemlidir. Ben de buradan Kütahya Belediye Başkanımız Sayın Alim Işık‘a kamuoyu önünde açık bir talepte bulunmak istiyorum. Üniversite kampüsünde şu anda kontrolsüz bir şekilde, olağanüstü çoğalmış köpek sürüleri mevcuttur. Bunların çoğu da küpesiz, bakımsız durumdadır. Hepimiz birer hayvansever olarak elimizden geldiğince beslenme ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmakla birlikte pek çoğunun sağlıksız olduğu, hatta hastalıklı olduklarını da gözlemlemekteyiz. Bu “can” ları böyle gördükçe içimiz buruluyor, çok üzülüyoruz” ifadelerine yer verdi.

“AŞIRI YOĞUNLAŞMA KARŞISINDA ÇARESİZİZ

Özellikle soğuk kış günlerinde hayvanların hırçınlaştığını bazen de yalnız gördükleri öğrenci ve personele karşı saldırgan hale geldiklerini belirten Vural Kavuncu: “Kampüs güvenliğini tehlikeye atacak duruma gelen bu aşırı yoğunlaşma karşısında biz çaresiziz. Belediye Başkanımızdan küpesiz ve bakımsız olan köpekler öncelikli olmak üzere bakımevlerine nakil konusunda destek beklemekteyiz. Ayrıca köpeklerin kampüs alanında bundan böyle kontrolsüz çoğalmamaları konusunda iş birliği yapmaya da hazırız. Sayın Başkanımızın da elinden geleni yapmaya çalışacağına eminiz” diyerek sözlerine son verdi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.