“İLÇE YOLLARIMIZ ACİLEN YAPILMALI”

“İLÇE YOLLARIMIZ ACİLEN YAPILMALI”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 29.06.2022
1
A+
A-

CHP Kütahya İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz, Tavşanlı-Emet yolu hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Şahbaz, “Ölümlü ya da yaralamalı çok ciddi kazalara, çevre felaketlerine sebebiyet veren asit tankerlerine karşı bir an önce önlem alınmalıdır. Kütahya ilçelerinin yolları bir an önce yapılmalı, tankerle hiç bir güvenlik önlemi alınmadan yapılan asit ve tehlikeli madde taşıma işlemine son verilmelidir” dedi.

Tavşanlı-Emet yolu Köprücek Köyü civarında yaşanan asit tankeri kazası sonrası CHP Kütahya İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz, yolda incelemelerde bulundu. Tavşanlı-Emet yolunda yaşanan kazaları hatırlatan Şahbaz, “Yıllardır ihmal edilen çift yönlü trafiğin olduğu, çok virajlı dar Domaniç, Tavşanlı, Emet yollarında sık sık ölümlü ve yaralanmalı asit tankeri kazası yaşanmakta, vatandaşlarımızın ulaşım ve can güvenliği tehlikeye girmektedir. İlçe yolları bu yoğun ve tehlikeli sevkiyat için çok yetersizdir. Ayrıca yaptığımız inceleme gezisinde çift yönlü yolda tehlikeli madde taşıyan araçların hız sınırı 50 km/saat olmasına rağmen, tankerlerin 90-100km hızla gittiğine tanık olduk. On – on beş dakikada bir geçen asit yüklü tankerler güvenliği hiçe sayarak sevkiyata devam etmektedirler. Yol yaptık, köprü yaptık diyerek siyaset yapan, halkımızı yanıltan AKP siyasetçileri çözüm üretememektedir. Yıllardır ihmal edilen yollarda asit tankerleri ile insanlarımızın ölümüne, yaralanmasına ve çevre felaketlerine neden olmaktadırlar” dedi.

“BU YOLLAR BU YÜKÜ KALDIRMIYOR”

Tehlikeli madde ve asit sevkiyatında kullanılan yolların bu kadar ağır yükü kaldıracak durumda olmadığını aktaran Şahbaz, “Yıllardır dokunulmayan, 1970’li yıllardan kalma yoğun virajlı, çok tehlikeli çift yönlü yollardır. Ölümlü ya da yaralamalı çok ciddi kazalara, çevre felaketlerine sebebiyet veren asit tankerlerine karşı bir an önce önlem alınmalıdır. Kütahya ilçelerinin yolları bir an önce yapılmalı, tankerle hiç bir güvenlik önlemi alınmadan yapılan asit ve tehlikeli madde taşıma işlemine son verilmelidir” diye konuştu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram