İGSAŞ’LILAR KÜTAHYA’DAKİ ATIKLARI TOPLADI

İGSAŞ’LILAR KÜTAHYA’DAKİ ATIKLARI TOPLADI
REKLAM ALANI
Yayınlama: 06.06.2022
0
A+
A-

İGSAŞ çalışanları, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında Kütahya’da atıkları toplama etkinliği gerçekleştirdi. Etkinlikle ilgili bir açıklama yapan İGSAŞ Genel Müdürü İlkay Ünal: “İşimizin odağını çevre, toprak, hava ve su oluşturuyor. İGSAŞ olarak tüm iş süreçlerimizi, çevreyi ve kaynaklarımızı korumak hedefiyle kurguluyor, çalışanlarımızla birlikte toplumun tüm paydaşlarıyla ortak projelere imza atıyoruz. Gönüllü çalışanlarımızdan oluşturduğumuz İGSAŞ Sosyal kulübümüzün gerçekleştirdiği kıyı temizliği de bu çalışmalarımızdan birini oluşturuyor” dedi.

İGSAŞ çalışanları, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde “Temiz bir çevre, temiz bir gelecek” adlı anlamlı bir etkinliğe imza attı. İGSAŞ çalışanları ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi öğrencileriyle birlikte atıkları toplayarak 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde önemli bir mesaj verdi. İGSAŞ’lıların ve öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği etkinliğe İGSAŞ yöneticileri, Kütahya Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü İbrahim Çatladan ve Denetimden Sorumlu Şube Müdürü Turgut Dabak da katıldı.

“ÜZERİMİZE DÜŞEN TÜM SORUMLULUKLARI YERİNE GETİRİYORUZ”

Düzenlenen etkinlikle ilgili bir açıklama yapan İGSAŞ Genel Müdürü İlkay Ünal, 5 Haziran 1972’de gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler Çevre Konferansı’ndan sonra 5 Haziran’ın Dünya Çevre Günü olarak kutlanmasına karar verildiğini anımsatarak, “Bu özel günün asıl amacı; dünyanın her yerinde kadın, erkek, çocuk, yaşlı tüm insanlarda ve kurumlarda çevrenin korunması konusunda farkındalık yaratılmak, sürdürülebilir bir gelecek için herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesini sağlamak. Biz de İGSAŞ olarak sürdürülebilir bir dünya için üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getiriyoruz” şeklinde konuştu.

“İŞİMİZİN ODAĞINI ÇEVRE, TOPRAK, HAVA VE SU OLUŞTURUYOR”

İGSAŞ’ın kurulduğu günden bu yana ülkemiz ekonomisi ve tarımının gelişmesi misyonuyla hareket ettiğini belirten Ünal, “İşimizin odağını çevre, toprak, hava ve su oluşturuyor. İGSAŞ olarak tüm iş süreçlerimizi, çevreyi ve kaynaklarımızı korumak hedefiyle kurguluyoruz. Bir yandan da çalışanlarımızla birlikte toplumun tüm paydaşlarıyla ortak projelere imza atıyoruz. Şirketimiz bünyesinde gönüllü çalışanlarımızdan oluşturduğumuz İGSAŞ Sosyal adlı oluşumun bugün gerçekleştirdiği çevre temizliği de bu çalışmalarımızdan birini oluşturuyor. Etkinliğimize katılarak örnek bir davranış sergileyen İGSAŞ çalışanlarına ve her zaman yanımızda olan, Kütahya’nın çevrecilik konusunda örnek bir kent olması için gayret gösteren İl Çevre Müdürlüğümüze, Sağlık Bilimleri Üniversitesi yöneticilerine, öğrencilerine ve diğer tüm kurumlarımıza teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram