HAMZA DAĞ’DAN KÜTAHYALI ANNEYE ZİYARET

HAMZA DAĞ’DAN KÜTAHYALI ANNEYE ZİYARET
REKLAM ALANI
Yayınlama: 10.01.2022
1
A+
A-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Tanıtım ve Medya Başkanı İzmir Milletvekili Av. Hamza Dağ, çocukları terör örgütü PKK tarafından zorla dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır il binası önünde 860 gündür evlat nöbetinde olan aileleri ziyaret etti. Dağ: “Sadece Kürt çocukları değil burada benim Kütahya Simavlı hemşerimin de evladını dağa HDP aracılığıyla kaçıran bir zihniyet söz konusu” dedi.

Çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan ailelerin direnişi, 860’ıncı gününde de devam ederken, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkan Yardımcısı Tanıtım ve Medya Başkanı İzmir Milletvekili Av. Hamza Dağ, ailelerle ile bir araya geldi. Dağ, beraberindeki AK Parti Milletvekili Oya Eronat, Mehmet Mehdi Eker, AK Parti İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın, AK Parti MYK üyesi Alaattin Parlak, Suna Kepolu ve parti yönetimiyle evlat nöbetindeki ailelerle tek tek görüştükten sonra açıklamalarda bulundu.

“GENÇLERİMİZİN HAYALLERİNİ YERLE BİR ETTİLER” Gençlerin HDP aracılığıyla dağa götürüldüğünü belirten Dağ: “Kendi evlatları için iyi üniversiteler, iyi kolejler de okumasını sağlarken, batıda okumasını sağlarken ve iyi yerlerde tatil yapması sağlarken ne yazık ki ülkenin doğusundan batısına gariban insanımızın Kürt’üyle, Türk’üyle sadece Kürt çocukları değil burada benim Kütahya Simavlı hemşerimin de evladını dağa HDP aracılığıyla kaçıran bir zihniyet söz konusu. Ülkenin her bir tarafından genci dağa götürmek suretiyle ne yazık ki onların gelecekle ilgili bütün hayallerini bu ülkenin ve bu ülkeye fayda sağlayacak bu gençlerimizin bu hayallerini yerle bir ettiler. Bunlar da Allah’ın izniyle tarihe kavuşacak. Biz Dicle’nin kuzularını çakallara bırakmayacağız. Bu konudaki kararlılığımız çok nettir” diye konuştu. Yapılan konuşmanın ardından Dağ ve beraberindekiler bir süre ailelerle görüştükten sonra bölgeden ayrıldı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram