GEZGİN: “KÜTAHYA GERİ KALMIŞ DURUMDA”

GEZGİN: “KÜTAHYA GERİ KALMIŞ DURUMDA”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 16.12.2021
1
A+
A-

Kütahya’nın yirmi yıldır göç veren bir il olduğuna dikkat çeken Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Osman Gezgin: “Şu anda Kütahya ekonomik anlamda, sosyal anlamda, sağlığında, ulaşımında geri kalmış durumda. Bu geri kalmışlık bizi bir yere götürmez. Dar bir çevrede döner döner dururuz” dedi.

Yeniden Refah Partisi Kütahya İl Başkanı Osman Gezgin, basın mensupları ile bir araya gelerek gündei değerlendirdi. Kütahya’nın en büyük sorununun ekonomi olduğunu kaydeden Başkan Gezgin, ekonominin gelişmesi için sosyal donatıların da paralel olarak gelişmesi gerektiğine dikkat çekti. Erken seçim beklentilerinin olduğunu da sözlerine ekleyerek; “Biz seçime hazırız” dedi.

 “KÜTAHYA’DA SOSYAL DONATI YOK”

Son yirmi yılda Kütahya’nın en fazla göç veren il olduğunu söyleyen Osman Gezgin; “Batıda tek göç veren il Kütahya. Şu anda Kütahya ekonomik anlamda, sosyal anlamda, sağlığında, ulaşımında geri kalmış durumda. Bu geri kalmışlık bizi ekonomik anlamda bir yere götürmez. Dar bir çevrede döner döner dururuz. Ekonomiyi geliştirmek ağır sanayiyi geliştirmeli, şehrimize yatırımcı çekmeliyiz. Yatırımcı, finansman bulundu, fabrikalar kuruldu diyelim. Bu fabrikalarda çalışacak beyaz yakalar Kütahya’da yaşamaz ki. Yatırımların altını dolduracak bir sosyal donatı oluşturmak lazım. Ama o da Kütahya’da yok” ifadelerine yer verdi.

“HER ŞEY VAR TAMAM DA MAYA YOK, MAYA”

Başkan Osman Gezgin, Altıntaş Zafer OSB’nin Kütahya sanayisi için önemli olduğunu söyledi. Potansiyelinin çok yüksek olduğuna vurgu yapan Osman Gezgin: “Bütün şartlar uyuyor. Havalimanının olması çok büyük bir artı. Birçok ile yakın olması çok büyük bir artı. Ancak Erbakan hocamızın dediği gibi her şey var tamam da maya yok maya. Ekmeği yapmak için maya lazım. Yeni fabrikalar kurulsun tamam ama bir Hamburger fabrikası vardı, ne oldu Hamburger’e” diyerek yarım kalan yatırımları hatırlattı. Başkan Gezgin, günümüz şartlarında Kütahya’nın en büyük sorununun ekonomi olduğunu da sözlerine ekledi.

ASGARİ ÜCRET BEKLENTİSİ 3 BİN 850 LİRA

Son olarak erken seçim ve asgari ücret beklentilerine ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Osman Gezgin: “2022 de şartların bu şekilde devam edebileceğini düşünmüyoruz. 2022’nin ortalarına doğru bir erken seçim beklentimiz var. Biz seçime bugünden hazırız. Teşkilatlanmamızı tamamlamış durumdayız. Bugün de olsa 6 ay sonra da olsa hazırız ve bizim iktidarımızda Kütahya iyi bir yere gelecek” dedi. Asgari ücret zammının ancak alım gücü arttığında bir faydasının olacağını kaydeden Başkan Gezgin, asgari ücretten alınan vergilerin alınmaması ve işverene kolaylık sağlanması gerektiğini kaydetti. Gezgin, şahsi olarak asgari ücret beklentisinin 3 bin 850 lira olduğunu da sözlerine ekledi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram