GENÇ KIZILAY KÜTAHYA EĞİTİME UMUT OLUYOR

GENÇ KIZILAY KÜTAHYA EĞİTİME UMUT OLUYOR
REKLAM ALANI
Yayınlama: 20.12.2021
0
A+
A-

Genç Kızılay eğitime desteklerini hız kesmeden sürdürüyor. Bir yandan ilköğretim öğrencilerine üniversiteyi tanıtmak ve sevdirmek amacıyla KSBÜ’de “KSBÜ Çocuk Üniversitesi” programını düzenleyen Genç Kızılay, bir yandan da birleştirilmiş sınıflar ve eğitimin gerçekleştirildiği taşradaki okulu ziyaret ederek, tespit ettikleri ihtiyaçlar doğrultusunda kırtasiye yardımlarını teslim etti.

İl genelinde eğitime desteklerini sürdüren Genç Kızılay Kütahya, hem öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılıyor hem de eğitimi sevdirmek için çeşitli faaliyetler düzenliyor.

“KSBÜ ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ”

Genç Kızılay tarafından ilköğretim öğrencilerine üniversiteyi tanıtmak, sevdirmek ve üniversite kavramını yaşayarak öğrenme fırsatı sunmak amacıyla Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesinde (KSBÜ), “KSBÜ Çocuk Üniversitesi” programı düzenlendi. Bölcek İlkokulu öğrencileri üç gün boyunca hem eğlendi, hem de bilimsel çalışmalara tanık oldular.  Programın son gününde, KSBÜ Çocuk Üniversitesi programına katılan Bölcek 4/A Sınıfı öğrencilerine diploma töreni yapıldı. Programa KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Kızılay yetkilileri, KSBÜ ve DPÜ akademik ve idari personel ile birlikte öğrenciler ve davetliler katıldı.

KSBÜ GENÇ KIZILAY TOPLULUĞUNA TEŞEKKÜR

Rektör Kavuncu törende gerçekleştirdiği konuşmada, “Kütahya’nın yıldızı Bölcek 4/A Sınıfı. Bugün çok güzel bir gün. Diploma günü. Bu organizasyona ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 3 gün boyunca çok eğlenceli vakit geçirdik. Sizlerin sesi okulumuza çok iyi geldi. Sizler bizim için deniz yıldızısınız. Geleceğimizin ışıkları çocuklarımız, burada en çok iyilik yapmanın zevkini öğrendiniz. Eğer iyilik yaparsanız, her yönüyle sağlıklı olursunuz. Bir diğer taraftan bilimin zevkine vardınız. Bir de üniversitenin nasıl bir yer olduğunu gördünüz. Ülkemizin sizlere ihtiyacı var. Buralarda ileride siz olacaksınız. KSBÜ Genç Kızılay Topluluğuna teşekkür ediyorum. En başından beri her kademede etkili oldular” dedi.

MİNİK ÖĞRENCİLERE DİPLOMA

Türk Kızılay Akademi Başkanı Alpaslan Durmuş ve Kızılay Kütahya Şube Başkanı Talha Tekin yaptıkları konuşmalarda organizasyondan dolayı KSBÜ akademik ve idari personel ile birlikte öğrencilerine teşekkür ederek, en yakın zamanda tekrar bir araya gelmek istediklerini belirttiler. Programın sonunda öğrencilere diplomaları takdim edildi.

“KÖY OKULUNA BİR EL DE SEN UZAT”

KSBÜ Genç Kızılay’ın yanı sıra Altıntaş Genç Genç Kızılay ekibi de projeleriyle gönüllerde taht kuruyor, miniklerin sevgisini kazanıyor.  Altıntaş Genç Kızılaycılar, birleştirilmiş sınıflar ve eğitimin gerçekleştirildiği taşradaki okulu ziyaret ederek, tespit ettikleri ihtiyaçlar doğrultusunda kırtasiye yardımlarını teslim etti.

“BİR ÇOCUĞU KAZANMAK DÜNYAYI DEĞİŞTİREBİLİR”

Genç Kızılay Başkanı Sümeyye Kahraman, İlçe Başkanı Zeki Öztürk ve ekibi defterler, kalem, okuma seti ve oyun setlerinin yanında sınıf kitaplıkları için hikâye kitapları da temin ederek çocuklara ulaştırdılar. Başkan Sümeyye Kahraman: “Bu yardımları ulaştırmamızda emeği geçen tüm Kızılay gönüllülerine teşekkür ederiz. Bağışçılarımız sayesinde çocukların eğitim ihtiyaçlarını karşıladık. Bir çocuğu kazanmak dünyayı değiştirebilir. Çocuklara yapılan yatırım gelecekte mutlaka karşılık bulacaktır. Öğrencilerimizin mutluluğu, benim ve ekibim tarafından paylaşıldı” ifadelerine yer verdi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram