“GENÇ DOSTU ŞEHİR UNVANINI ALMAYA ÇALIŞIYORUZ”

“GENÇ DOSTU ŞEHİR UNVANINI ALMAYA ÇALIŞIYORUZ”
Yayınlama: 23.05.2022
1
A+
A-

İNOVEL’22 etkinliğinde öğrencilere seslenen Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya’nın “Genç Dostu Şehir” unvanını almaya çalışan bir şehir olduğunu hatırlattı.

DPÜ İnovasyon ve Liderlik Topluluğu’nun girişimleri ve Kütahya Belediyesinin desteklediği İNOVEL’22 etkinliği Hezar Dinari Kültür Merkezinde gerçekleşti. Etkinlikte öğrencilere hitap eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, toplumların dinamik gücünün genç grup olan üniversite gençleri olduğunu ifade etti.

“İSRAİL’DEN AMERİKA’YA KADAR BİRÇOK YATIRIMCI BU ŞEHİRDE YER ARIYOR”

Son dönemde birçok ulusal ve uluslararası lojistik firmasının Kütahya Belediyesi mücavir alan içinde depo yapabilecek, iş yeri açabilecek yer var mı diye belediyeye ziyarete sık sık gelmeye başladıklarını dile getiren Başkan Işık, “İsrail’den Amerika’ya kadar birçok yatırımcı bu şehirde yer arıyor, bu şehirde iş kurmaya çalışıyor” dedi. Kültürün, sanatın, çininin ve seramiğin başkenti olan Kütahya’da, bu tür etkinliklerin, özelikle inovasyon ve liderliğin konu başlığı ile ön plana çıktığı etkinliklerin, Kütahya Belediyesi için de önemli olduğunu vurgulayan Başkan Işık, “Böyle bir etkinliğe ana sponsor olmanın gururunu yaşıyoruz. Kütahya Belediyesi bugüne kadar şehrimizde bulunan iki üniversitemizin, özellikle öğrenci topluluklarımızın teklif ettiği hiçbir işe hayır demedi ve demeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

“BELEDİYEMİZİN YILLIK GELİR BÜTÇESİ 1 MİLYAR TL’Yİ AŞTI”

Kütahya’nın Genç Dostu Şehir unvanını almaya çalışan bir şehir olduğunu hatırlatan Başkan Işık: “3 yılda Kütahya’yı ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda ciddi bir dönüşüme tabi tuttuk. Belediye başkanı olduğumda birey başına yıllık belediye gelirimiz bin 100 TL, 2 bin 600 TL’de kayıtlı borcu vardı. 3 yıl içinde belediyemizin yıllık gelir bütçesi 1 milyar TL’yi aştı. Kişi başına gelir 3 bin 700 TL, borcu ise bin 100 TL’ye düştü. Bu sizlerin ve Kütahyalı hemşerilerimizin desteği ile oldu” şeklinde konuştu.

“ÖĞRENCİLERE KAPIMIZ HER ZAMAN AÇIK”

Öğrenci topluluklarının üniversiteden sonra Kütahya Belediyesi’ni çalacakları bir kapı olarak görmelerinin, Kütahya Belediyesi için kıymetli olduğunu belirten Başkan Işık, öğrencilere ve öğrenci topluluklarına kapılarının her zaman açık olduğunu söyledi. Program sonunda Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, etkinliğe konuşmacı olarak katılan ASELSAN Siber Güvenlik Mühendisi Adnan Kılıç’a teşekkür belgesi takdim ederek, verdiği bilgiler için teşekkür etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.