Gelecek Partisi Kütahya İl Başkanı Serdar Seven: “HIZLI TREN GİBİ HAYAL SATIYORLAR”

Gelecek Partisi Kütahya İl Başkanı Serdar Seven: “HIZLI TREN GİBİ HAYAL SATIYORLAR”
Yayınlama: 27.01.2023
28
A+
A-

Gelecek Partisi Kütahya İl Başkanı Serdar Seven, Yoncalı’nın termal turizmin merkezi olacağını söyleyen AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel’e karşı bir açıklama yaptı. Seven: “Bu açıklamanın seçim kazanmak adına tıpkı hızlı tren gibi hayal sattıklarını belirtmek istiyorum” dedi.

AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel’in Yoncalı’ya ilişkin açıklamalarına değinen Başkan Serdar Seven: “20 yıldır Kütahya’nın Yoncalı ve benzeri termal alanları ile ilgili neden bir projeniz olmadı? Bu zamana kadar aklınız neredeydi? Daha önce yatırım kapsamına alınan ya da desteklenen projeler alanında olan bu bölgeler neden bu kapsamların dışına çıkartıldı? Özellikle Yoncalı’da bireysel girişimciler dışında devlet eliyle kaç işletme yapıldı ya da yapılmasına yardımcı olundu? Yoncalı’nın Türkiye’nin her yerinde bilinen bir termal başkent olması için neden 2023 yılını beklediniz? Bu yıla kadar boşa geçen yılların hesabını nasıl vereceksiniz ya da bunu nasıl açıklayacaksınız? Bizler Kütahya’nın kalkınması için termal ve turistik alanlarımızın bir önce ayağa kaldırılması gerektiğini söylerken biz sadece herhangi bir açıklama olsun diye dile getirmemiştik. Komşu ilimiz Afyonkarahisar’ın bu kalkınmayı nasıl yaptığını ve bu kalkınmadan sonra kaç vatandaşımızın ekmek sahibi olduğunu ısrarla dile getirmiştik. Her ne kadar zamansız ve mantık dışı bir açıklama olsa da her zaman için ilimizin gelişimine fayda sağlayacak açıklamanın ve girişimin yanında olacağımızı belirtmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

“İNŞALLAH BU SÖZLER UNUTULMAZ, DAHA ÖNCEKİ VAATLER GİBİ RAFLARDA ÇÜRÜMEZ”

Tek sorun Yoncalı olmadığına dikkat çeken Başkan Serdar Seven: “Ilıca da yol kenarında olan bir termal yerleşim yeri olmasına rağmen tam anlamıyla ekonomimize dahil edilemedi. Sadece termal anlamda değil, turistik anlamda da birçok konuda geç kalmış durumdayız. Çavdarhisar ilçemiz senelerdir yatırıma muhtaç bir şekilde bekliyordu. Sayın Valimizin birebir girişimleri ve konu hakkında ısrarcı olması neticesinde şu anda Çavdarhisar’da birçok tarihi eser gün yüzüne çıkıyor ve dünya genelinde ilçemizin adını duyuyoruz. Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden birisine sahip olmamıza rağmen ancak 2022 yılında harekete geçiyoruz. Şimdiye kadar burada çalışmaların bitmesi ve Anadolu’nun en önemli turistik alanlarından biri olması gerekirken bizler daha yeni yeni atılımlara başlıyoruz. Her ne kadar ciddi zaman kaybetsek de en azından bu gibi önemli yerler hakkında sayın vekilimizin ağzından Kütahya’mızın geleceği ile ilgili olarak güzel şeyler duyduğumuz için sevinçliyiz. Ancak Sultan Veled’in Kütahya’mız için ‘Cennet ya buradadır ya da buranın altında’ sözüne dahi sahip çıkamayanların Yoncalı’nın termal kent sözlerine nasıl sahip çıkacaklarına inanmak gerçekten zor. İnşallah bu sözler unutulmaz, daha önceki vaatler gibi raflarda çürümez. Tüm konularda olduğu gibi bu konunun da sonuna kadar takipçisi olacağımızı sevgili vatandaşlarımız ile paylaşmak istiyorum” diyerek sözlerini tamamladı. CANSU AYDEMİR

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.