GAZEL: “LAF DEĞİL İCRAAT ÜRETİYORUZ”

GAZEL: “LAF DEĞİL İCRAAT ÜRETİYORUZ”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 19.01.2022
13
A+
A-

AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, Tavşanlı ilçesi sağlık yatırımlarını yerinde inceledi. Pandemi sürecinde Kütahyalıları başka bir ile muhtaç etmediklerini vurgulayan Milletvekili Gazel: “Laf değil icraat üretiyoruz, insanımızın en sıkıntılı anında devletin sıcak elini onlara uzatıyoruz” dedi.

AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, Tavşanlı ilçesinde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Tavşanlı Sağlık Hizmetleri MYO, Tavşanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, Tavşanlı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ve Tavşanlı Sağlık Merkezi’ni ziyaret eden Milletvekili Gazel’e KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu eşlik etti. Ziyaretlerin ardından izlenimlerini aktaran Milletvekili Gazel, Tavşanlı’nın sağlık alt yapısı açısından il düzeyinde imkânlara sahip bir ilçe olduğunu söyledi.

SADECE HACETTEPE VE KSBÜ’DE VAR

Milletvekili Gazel’in ilk durağı Tavşanlı Sağlık Hizmetleri MYO oldu. Üniversite ile İlçe Sağlık Müdürlüğü arasında yapılan anlaşmalarla öğrencilerin bir yandan hastanelerde uygulama yaparak kaliteli eğitim aldıklarını bir yandan sağlık hizmetinin verildiğini söyleyen Milletvekili Gazel: “Okulumuzda şu anda 13 öğretim elamanı var, 4 bölümde eğitim veriliyor. Sterilizasyon, Dezenfeksiyon, Antisepsi bölümünün Devlet Üniversiteleri içerisinde sadece Hacettepe ve Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde bulunduğunu öğrendim. Bu tarz bölümler Kütahya’nın tercih edilirliğini artıracaktır. Şunu da söylemek isterim; her ne kadar Sağlık Üniversitemiz bu binada eğitime başladı ise de kesinlikle bir kampüs alanı ve sonrasında da yeni bir binaya ihtiyaçları var. Üniversitenin bir gelişme potansiyeli var ve Tavşanlı’ya, sağlık hizmetlerine de büyük katkı verecek” ifadelerine yer verdi.

“KÜTAHYA, FİZİK TEDAVİDE MARKA”

Tavşanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesini de ziyaret eden İshak Gazel: “Kütahya artık fizik tedavide marka bir il durumuna geldi. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim, Ankara’da, İstanbul’da en gelişmiş Fizik Tedavi Rehabilitasyon hastanesinde ne varsa, hangi tür hastalar tedavi ediliyorsa Tavşanlı’da da bunlar var, o hastalar burada da tedavi edilebiliyor. Pandemi nedeniyle açılamayan tedavi havuzları gibi bazı bölümler var. Tavşanlı çok şanslı, çünkü burada Sağlık Üniversitesi var ve ilgili bölüm öğrencileri ve hocaları bu hastanede hizmet veriyorlar” dedi. Gazel, hastanenin yakın gelecekte Tavşanlı için bir marka değeri oluşturacağını da sözlerine ekledi.

“GÜNDE 400 POLİKLİNİK HASTASI KABUL EDİYOR”

Milletvekili Gazel, Tavşanlı için önemli bir diğer sağlık tesisinin de Diş Hastanesi olduğunu söyledi. Modern araç-gereç ve teçhizatla donatılmış olan hastanede şu anda aktif olarak 16 diş hekiminin görev yaptığını aktaran İshak Gazel: “Günde 400 poliklinik hastası kabul edilen merkezde bazı cerrahi müdahaleler Tavşanlı İlçe Hastanesi imkânlarında da yapılabiliyor. Acil birimi de gece 24.00 e kadar hemşerilerimize hizmet veriyor” şeklinde konuştu.

“İNSANIMIZIN AYAĞINA HİZMET GÖTÜREN BİR SAĞLIK ALTYAPISINA SAHİBİZ”

İshak Gazel ziyaretlerini Tavşanlı Sağlık Merkezi ile tamamladı. Sağlık kompleksinin kendi sınıfında en gelişmişlerinden olduğunda dikkat çeken İshak Gazel: “Sağlıklı Yaşam birimi, Koruyucu Sağlık Hizmetleri, Psikolojik ve Sosyal Hizmetler, Beslenme ve Diyet Danışmanlığı, Kanser Erken Teşhis Merkezi, Aşı Saklama Birimi, günde 500 kişiye poliklinik hizmeti verilen Aile Sağlığı Merkezi, 112 Acil İstasyonu ve İlçe Sağlık Müdürlüğü hepsi bir arada bulunuyor. Buraya başvuran hastaların tüm kan tetkikleri ilçe hastanesinin imkânları ile yapılabiliyor. Mamografi ve dijital röntgen gibi her hastanede bulunmayan görüntüleme cihazları burada var. Eskiden sağlık ocakları vardı. Ancak bunların çoğunda imkânlar yetersiz olduğu için sadece bazı tetkikler için buralara başvurulurdu. Şimdi ise her türlü imkâna sahip, köylere, mahallelere insanımızın ayağına hizmet götüren böyle bir sağlık altyapısına sahibiz” ifadelerine yer verdi.

“HEMŞERİLERİMİZİ BAŞKA BİR İLE MUHTAÇ ETMEDİK”

Ziyaretlerden edindiği izlenimleri aktaran İshak Gazel, Tavşanlı’nın sağlık alt yapısı açısından il düzeyinde imkânlara sahip bir ilçe olduğunu söyledi. Muhalefete seslenen Gazel: “Bu tesisleri gezsinler, o zaman insanımızın AK Parti’ye neden bu kadar büyük teveccüh gösterdiğini belki anlayabilirler. Laf değil icraat üretiyoruz, insanımızın en sıkıntılı anında devletin sıcak elini onlara uzatıyoruz. Köyden kentten, zengin fakir ayırt etmeksizin herkes birinci sınıf sağlık hizmeti alıyor, fedakâr sağlık personelimiz son teknoloji ile şifa dağıtıyorlar. Bugün Ankara’da hastanelerde ne varsa Tavşanlı’da, Kütahya’da da o var. Pandemi gibi ağır bir salgında hemşerilerimizi başka bir ile muhtaç etmedik, kendi hastanelerimizde, kendi yoğun bakımlarımızda, kendi doktorlarımızla tedavi ettik. Bu süreçte başka illerden hastalara bile hizmet verdik. Eksiklerimiz varsa da bunları da giderecek biziz. Halkımız da bunun bilincinde olduğu için bizlerden desteklerini hiç esirgemediler. Bizler de hep bu sorumluluk duygusu ile hareket edecek, halkımızın sesi olacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram