“ENGELLİLER İÇİN DEVLET BÜYÜK BİR ÇABA İÇİNDE”

“ENGELLİLER İÇİN DEVLET BÜYÜK BİR ÇABA İÇİNDE”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 27.12.2021
3
A+
A-

Vali Ali Çelik, Yamantürk Rehabilitasyon ve Bakım Merkezinin Kütahya Belediyesine devir teslim imza törenine katıldı. Törende konuşan Vali Ali Çelik, engelli bireylerin yaşam şartlarının iyileştirilmesi ve hayatlarının kolaylaştırılması için devletin büyük bir çaba ve gayret içerisinde olduğunu kaydetti.

Merkezin Kütahya’ya kazandırılmasında başta Yamantürk Vakfı ve Güriş olmak üzere emeği geçenlere teşekkür eden Vali Ali Çelik, “Merkezin yapılması çok değerli; ama onun işlevsel, amacına uygun kullanılması ayrı bir sorumluluk. İlin yöneticileri olarak engelli vatandaşlarımız için etkin ve verimli kullanılması için gereken her türlü desteği ve çabayı vereceğiz. Özel sektörün de çabalarıyla onların hayatlarındaki zorlukları aşmak için el birliği oluşmuş durumda” dedi.

BARUT: “MUTLULUK ve GURUR DUYUYORUZ”

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Güriş İnşaat Genel Müdür Yardımcısı Orhan Barut “Güriş olarak özel gereksinimli bireylerin hayata kazandırılması ve gelişimlerinde rol oynayacak Yamantürk Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi’nin yapımı ve yatırımını gerçekleştirmekten oldukça büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Gerçekleştirdiğimiz her açılışın, her hizmetin toplumda karşılığını gördüğümüz zaman daha çok çalışmak için heyecanlanıyoruz. Bireylerin sosyal hayata kazandırılması için tüm ihtiyaçlarını karşılayacak bu önemli merkezin yapımında yardımlarını esirgemeyen Kütahya Belediyesi’ne teşekkürlerimizi sunuyoruz” şeklinde konuştu.

ÇELİK: “400 AĞIR ENGELLİ 5 REHABİLİTASYON MERKEZİNDE”

Engelli bireylerin yaşam şartlarının iyileştirilmesi ve hayatlarının kolaylaştırılması için devletin büyük bir çaba ve gayret içerisinde olduğunu kaydeden Vali Ali Çelik:  “400’e yakın ağır engelli vatandaşımızın 5 rehabilitasyon merkezinde yatılı olarak tedavileri ve bakım süreçleri devam ediyor. Bunun üzerine 3 bine yakın vatandaşımıza ailelerinin talepleri doğrultusunda evde bakım hizmeti veriyoruz” diye konuştu.

IŞIK: “MAHALLEMİZE DEĞER KATACAK”

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, 2018 yılında başlayan iş birliğinin 2019 yılındaki görev değişikliği nedeniyle yeniden ele alındığını ifade etti. Başkan Işık; “Eski protokol kapsamında ki yapılacak olan rehabilitasyon merkezinde sorunlar yaşanınca, özellikle de 1453 konutlarının içinde bulunduğu Hilal Kent Mahallemizde yeni bir tesisin hem şehrimize hem de mahallemize değer katacağı düşüncesiyle, 25 Mart 2021 tarihinde protokolümüzü yeniledik. Yer tahsisini yaptık, 21 Mayıs 2021 tarihinde işe başlandı. Aradan geçen 7 aylık süre sonunda tesisin kabulünü yaptık” dedi.

“BU ESERE EN İYİ ŞEKİLDE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Başkan Işık projede emeği geçenlere teşekkür ettiği konuşmasında; “Burayı engelli derneklerimizin engelsiz yaşam merkezi olarak bir sosyal rehabilitasyon binası şeklinde kullanmayı planlıyoruz. Ancak engelli derneklerimiz gerek ulaşım gerekse daha merkezde böyle bir tesisin kendilerine kazandırılmasının çok daha yararlı olacağı düşüncelerini bize aktardılar. Oturup konuşacağız. Eğer uygun görürlerse öncelik hakkı onların. Değil ise, kullanım ve yapım amacına uygun yeni bir organizasyonu hep birlikte kararlaştıracağız. Önemli olan bu eserin buraya kazandırılmasıydı. Biz bu esere en iyi şekilde sahip çıkacağız ve en güzel şekilde kullanacağız. Belediyemizin kasasından bir kuruş çıkmadan bu eserin şehrimize kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

ERENLER: “ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZA SAHİP ÇIKMAYI ÖNEMSİYORUZ”

Törene katılan AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler ise: “İlimizde çok değerli faaliyetlere vesile olacağına inandığımız Yamantürk Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi için ilk adımı atan önceki dönem Belediye Başkanımız Kâmil Saraçoğlu’na, tamamlanmasındaki çalışmaları için Belediye Başkanımız Alim Işık’a destekleri için hayırsever GÜRİŞ Holding ailesine ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. AK Parti olarak; 84 milyon vatandaşımızı kapsayan dünyanın en geniş nitelikli sosyal güvenlik sistemini ülkemize kazandırdık. Tüm engelli vatandaşlarımıza, çocuklarımıza, yaşlılarımıza sahip çıkmayı tüm milletimizi devletimizin şefkat kanatları altına almayı önemsiyoruz, çalışmalarımızı da bu yönde yürütüyoruz. Güçlü Türkiye’yi Cumhur İttifakı olarak birlikte inşa etmeye devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

DEVİR TESLİM GERÇEKLEŞTİ

Yapılan konuşmaların ardından Yamantürk Rehabilitasyon ve Bakım Merkezinin Kütahya Belediyesine devir teslim imza töreni gerçekleştirildi. Atılan imzaların ardından törene katılan Vali Ali Çelik, Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık ve il protokolü rehabilitasyon merkezini gezdi. Taban alanı 732 metrekare olan tesis 3 katlı inşa edilip, 2200 metrekare inşaat alanına sahip. Tesisin 10 araçlık otoparkı ve toplantı salonu, kütüphane, teknik odalar, kafeterya, etkinlik odası, bay bayan mescit, sosyal donatılar, sağlık odası yer alıyor.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram