DÜNYANIN EN UZUN BAYRAĞI DUMLUPINAR’DA DALGALANACAK

DÜNYANIN EN UZUN BAYRAĞI DUMLUPINAR’DA DALGALANACAK
REKLAM ALANI
Yayınlama: 15.07.2022
4
A+
A-

Avrupa Kütahyalılar Federasyonu, zaferin 100. yılına özel “Şanlı Bayrak” kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında 3 bin 743 metre uzunluğundaki dünyanın en uzun Türk Bayrağı, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Dumlupınar’da dalgalandırılacak.  

Avrupa Kütahyalılar Federasyonu, Türk Kızılay Kütahya Şubesi ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi iş birliğinde zaferin 100. yılına özel kampanya başlatıldı. Dünyanın en uzun Türk Bayrağı’nın Dumlupınar’da dalgalandırarak Guinness rekorlar kitabına girmeyi hedeflediklerini kaydeden Başkan Emsen, Kütahyalılara destek çağrısında bulundu.

4 BİN KİŞİ TAŞIYACAK

Kampanyaya ilişkin bir açıklama yapan Avrupa Kütahyalılar Federasyonu Başkanı Adil Emsen: “Senelerden beri bahsettiğimiz gün geliyor. 3 bin 743 metre uzunluğundaki dünyanın en uzun bayrağını, 4 bin kişi ile taşıyarak Guinness rekorlar kitabına girmek, Kütahya’mızı dünyaya tanıtmak, atalarımıza ve şehitlerimize karşı vatandaşlık görevimizi yerine getirmek ana gayemizdir. Başta Valimiz Ali Çelik’e, Dumlupınar Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Kazım Uysal’a, Kütahya Kızılay Başkanımız Talha Tekin’e ve AKİF Kütahya Temsilcisi Başkanımız Ahmet Yarız ve ekibine sonsuz teşekkürler. Dumlupınar Üniversitesi ve Türk Kızılay Kütahya şubemizle çıktığımız bu yolda Rabbim yar yardımcımız olsun. Avrupa’da yaşayan tüm hemşerilerimizin desteklerini bekliyor ve 30 Ağustos Zafer Bayramımıza, tarihi günümüze davet ediyoruz” açıklamasında bulundu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram