DPÜ’NÜN PROJESİNE TÜBİTAK DESTEĞİ

DPÜ’NÜN PROJESİNE TÜBİTAK DESTEĞİ
REKLAM ALANI
Yayınlama: 02.02.2022
1
A+
A-

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Tavşanlı Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. İsmet Çelik’in danışmanlığını yaptığı, Er-flex Malzemeden Zemin ve Çarpma Traversi Tasarım ve İmalatı başlıklı TÜBİTAK projesi destek almaya uygun bulundu.

DPÜ’nün yürütücülüğünde hayata geçecek Er-flex Malzemeden Zemin ve Çarpma Traversi Tasarım ve İmalatı başlıklı projeye TÜBİTAK desteği verildi. Tavşanlı Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. İsmet Çelik’in danışmanı olduğu, Bursa’da faaliyet gösteren ve savunma/otomotiv sanayisine hizmet veren millî ve NATO tesis güvenlik belgelerine sahip ERBAB Otomat firması ile sundukları Ar-Ge merkezlerinin “Otomotiv ve Ticari Araçlarda Kullanılmak Üzere Alüminyum Malzemeden Yapılmış Enerji Absorbe Yeteneğine Sahip Er-Flex Malzemeden Zemin ve Çarpma Traversi Tasarım ve İmalatı” başlıklı 3211138 no’lu 1501 TEYDEB projeleri destek alacak projeler olarak kabul edildi.

ZEMİN VE ÇARPMA TRAVERSİ TASARIMI VE ÜRETİMİ YAPILACAK

Proje kapsamında, hücresel metal kafes örgülü şekillendirilebilir sandviç panel (ER-FLEX) alüminyum malzemeden, otomotiv sektöründe kullanılmak üzere zemin ve çarpma traversi tasarımının ve üretiminin gerçekleştirilmesi hedefleniyor. Konuya ilişkin Tavşanlı Meslek Yüksekokulundan yapılan yazılı açıklamada, “Ülkemizin önemli firmalarından biri olan ERBAB Otomat firmasına ve Prof. Dr. İsmet Çelik başta olmak üzere proje ekibine başarılar dileriz” denildi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram