DPÜ’LÜ YURDAKUL, TÜBİTAK ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ

DPÜ’LÜ YURDAKUL, TÜBİTAK ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ
REKLAM ALANI
Yayınlama: 26.05.2022
0
A+
A-

DPÜ Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Hilmi Yurdakul, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB) Mühendislik Araştırma Destek Grubu (MAG) Danışma Kurulu’na üye olarak seçildi.

Mühendialik Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Hilmi Yurdakul, TÜBİTAK-ARDEB-MAG Danışma Kurulu üyesi oldu.

ÖNEMLİ BİR SORUMLULUK

Mühendislik Fakültesinden yapılan açıklamada TÜBİTAK bünyesinde uzun süredir danışman, hakem, izleyici, panelist gibi benzeri görevler üstelenen Prof. Dr. Hilmi Yurdakul’un, TÜBİTAK Başkanlığı tarafından bu önemli göreve seçilmiş olmasından büyük gurur duyduğu belirtildi. Prof. Dr. Yurdakul, Türkiye’nin öngördüğü 2023 hedeflerine ve Millî Teknoloji Hamlesi vizyonuna ulaşmak ve ülkemizin kaynaklarının en doğru projelere aktarılmasında ve en verimli şekilde kullanılmasında kendisine verilen görevin önemli bir sorumluluk olduğunu ve görevinin en iyi şekilde yerine getirmek için çaba göstereceğini ifade etti.

REKTÖR UYSAL’DAN TEBRİK

Konuyla ilgili akademisyeni kutlayan Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal:  “TÜBİTAK Başkanlığınca Prof. Dr. Hilmi Yurdakul’un TÜBİTAK-ARDEB-MAG Danışma Kurulu’na üye olarak seçilmesi sebebiyle kendisini tebrik ediyor yeni görevinin, üniversitemiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram