DPÜ’DE KARAGÖZ HACİVAT TİYATROSU

DPÜ’DE KARAGÖZ HACİVAT TİYATROSU
REKLAM ALANI
Yayınlama: 17.12.2021
3
A+
A-

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Tavşanlı Meslek Yüksekokulu Etkinlik Günleri kapsamında Geleneksel Türk Tiyatrosunun günümüze yansımaları konusunda Karagöz Hacivat Tiyatro gösterisi gerçekleştirildi.

DPÜ Tavşanlı MYO’da Geleneksel Türk Tiyatrosunun günümüze yansımaları konusunda Karagöz Hacivat tiyatro gösterisi düzenledi.

İLGİYLE İZLENDİ

Meslek yüksekokulunun konferans salonunda düzenlenen İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) Yardım Derneği Tavşanlı Şubesi tiyatro ekibi tarafından sahnelenen oyuna; Tavşanlı Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. İsmet Çelik ile akademik ve idari personelin yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı. Sunumunu Öğr. Gör. Mustafa Çağrı Demir’in yaptığı etkinlikte, Tiyatrocular Derneği Başkanı İbrahim Vehbi Atabay ve Talip Cengiz’in sergiledikleri Karagöz ve Hacivat tiplemeleri katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi. Gösterinin sonunda Müdür Prof. Dr. İsmet Çelik, gösteri ekibine meslek yüksekokulunun personeli ve öğrencileri adına teşekkür etti. Prof. Dr. Çelik, oyun sonrasında oyuncularla kısa bir süre sohbet etti.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram