DPÜ’DE “DUMANSIZ KAMPÜS”

DPÜ’DE “DUMANSIZ KAMPÜS”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 25.11.2021
3
A+
A-

DPÜ’de “Dumansız Kampüs” uygulaması hayata geçirildi.

DPÜ’de YEDAM Günü etkinliğinde bağımlılıklar üzerine farkındalık çalışması yapıldı. Genç Yeşilay Topluluğu, Yeşilay Kütahya Şubesi ve Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) tarafından Bedesten’de düzenlenen etkinliğe Kütahya Valisi Ali Çelik, Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal, Kütahya İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İrfan Terzi, Yeşilay Kütahya Şubesi Başkanı ve Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Fulya Topçuoğlu Ünal, topluluk üyesi öğrencileri ve YEDAM üyeleri katıldı.

BAĞIMLILIKLARA FARKINDALIK

Kurdukları sergiliklerde başta tütün ürünleri olmak üzere her türlü bağımlılıkla ilgili bilinçlendirme çalışması yapan Genç Yeşilay üyeleri, öğrencilerde farklı bağımlılık türlerine karşı farkındalık oluşturmak için çeşitli araçlarla bilgilendirme faaliyeti de yürüttü. Vali Ali Çelik, Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal ve protokol üyeleri tarafından ziyaret edilen sergiliklerde topluluk üyeleri, çalışmaları kapsamında öğrencilerden aldıkları dönüşleri ve Dumansız Kampüs projesinin ayrıntılarını Vali Çelik ve Emniyet Müdürü Koç’la da paylaştılar.

“HAYATA YÖN VERECEK EN TEMEL CÜMLE KARAR VERMEK”

Programda kısa bir açıklama yapan Vali Ali Çelik; “Çok güçlü iradem var, istediğim zaman bırakırım” düşüncesinin doğru olmadığının altını çizerek: “Hayata yön verecek en temel cümle karar vermek ve karar verdiğiniz şeyi yapmak. Ben buradaki gençlerden de özellikle sırada bekleyen arkadaşlarımızdan da sigara içme alışkanlığı olanlar varsa sigarayı bırakmaları konusunda onlar için dua ediyorum, temenni ediyorum ve inşallah sigara alışkanlıklarını bırakırlar ve tüm bağımlılıklardan da uzak dururlar. Buna teknoloji bağımlılığı da dahil” diye konuştu.

KAMPÜSTE İŞARETLEMELER YAPILDI

Daha sonra Bedesten önündeki alana gelen protokol, topluluk ve YEDAM üyeleri, uygulamaya konan Dumansız Kampüs projesi kapsamında tütün ürünlerinin kullanılmasının yasak olduğu alanlarda işaretlemeler yaptı. Vali Çelik ve protokol üyeleri, Genç Yeşilay Topluluğu üyesi öğrencilerimize ve YEDAM üyelerine hem Dumansız Kampüs projesi hem de YEDAM Günü etkinliğindeki çalışmalarından dolayı teşekkürlerini sundular. CANSU AYDEMİR

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram