DPÜ’DE 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ TÖRENİ

DPÜ’DE 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ TÖRENİ
REKLAM ALANI
Yayınlama: 26.11.2021
7
A+
A-

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Eğitim Fakültesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle program düzenlendi.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde Öğretmenler Günü programı gerçekleştirildi. Eğitim Fakültesi Mavi Salon’da düzenlenen etkinliğe Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Karagüzel, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rahmi Kasımoğulları ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İrfan Terzi ile akademik ve idari personel, öğrenciler ve davetliler katıldı.

UYSAL: “İNSAN, ÖMRÜ BOYUNCA ÖĞRENMEYE MUHTAÇTIR”

Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal, programın açılışında yaptığı konuşmada şunları söyledi: “insanı diğer canlılardan ayıran en temel özellik eğitimdir. İnsanın öğrenme ve eğitim noktasında diğer canlılara göre üstünlüğüdür. Yani hayvanların öğrenme ve problem çözme kabiliyetleri oldukça sınırlıyken insanınki sınırsızdır. İnsan, cahil olarak dünyaya gelir. Doğumundan ölümüne kadar öğrenir ve öğrenmeye muhtaçtır. Bunun için insan hayatında öğretmenin eğitmenin önemi çok büyüktür. Bunun için bir milletin muasır medeniyetler seviyesine ulaşabilmesi, gelişebilmesi, refahın artırılabilmesi ancak eğitimle mümkündür. Bu yüzden öğretmenlere büyük iş düşer. Öğretmenler görevlerini iyi yaparlarsa gelecekten istikbalden ümit edebilir, geleceğe güvenle bakabiliriz. Milletimizin bekası devletimizin kök tutması ve geleceği öğretmenlerin elindedir.”

TERZİ: “ŞEHİT ÖĞRETMENLERİMİZİ SAYGIYLA ANIYORUM”

Dekan Prof. Dr. İrfan Terzi, “Hepinizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Bugün şehit öğretmenlerimizi anmakta fayda var. Bu mertebeye ulaşmanın kolay olmadığını düşünüyorum. Vatan için kendisini feda eden arkadaşlarımızla bu memleket ayakta duruyor. Sizler gibi öğretmen olan ve buradan mezun olan birçok arkadaşımızdan mesajlar aldım. Türkiye’nin her yerinden öğrencilerimiz bu anlamlı günde bize ulaştılar. Bu sayede birbirimizden haberdar olma fırsatını da bulduk. Gelen her mesaj bizleri çok mutlu etti” dedi. Prof. Dr. İrfan Terzi konuşmasından sonra ‘Evrendeki Evimiz’ konulu sunumunu gerçekleştirdi.

MEZUN ÖĞRENCİLERDEN GELEN MESAJLAR DİNLENDİ

Prof. Dr. Kâzım Uysal tarafından akademik başarı ödülü alan Prof. Dr. İrfan Terzi, Prof. Dr. Fulya Topçuoğlu Ünal, Prof. Dr. Aytunga Oğuz, Prof. Dr. Ekrem Akçiçek ve Dr. Öğretim Üyesi Hafize Er Türküresin’e ödülleri takdim edildi. Etkinliğin son bölümünde mezun olan öğrencilerden gelen Öğretmenler Günü mesajları izletildi. Ardından müzik dinletisi gerçekleştirildi. Öğretmenler Günü etkinlikleri, öğretmen adayları arasına kalot yarışması gerçekleştirilmesinin ardından sona erdi. DPÜ BASIN

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram