DPÜ ESERLERİ ULUSLARARASI SERGİLERDE

DPÜ ESERLERİ ULUSLARARASI SERGİLERDE
REKLAM ALANI
Yayınlama: 15.06.2022
1
A+
A-

DPÜ Mimarlık Fakültesi akademisyenlerinin ve öğrencilerinin eserlerinin yer aldığı sergiler, New York ve Atina’da sanatseverlerle buluştu.

DPÜ Mimarlık Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencilerinin eserleri uluslararası sergide yer aldı. İstanbul merkezli Pinelo Art Gallery’nin New York’ta EV ve DACIA isimli iki galeride düzenlediği ve sanatçıların kâğıt üzerine yapılmış çalışmalarının yer aldığı karma sergilere öğrencilerinden Mihriban Azak, Raşa Hekmat Al Rawi, Günay Mert, Lutfullah Ahrar, Muhammed Emin Ekrek, Seval Yılmaz Yatır, İrem Yıldız, İrem Nur Seven, Sedef Meriç, Amena Alrawi, Harun Meşe, Melda Efsa Ergün ve Tuğba Kömürcü’nün eserleri layık görüldü. Fakülte akademisyenlerinden Dr. Öğr. Üyesi Çağrı Yalçın, Dr. Öğr. Üyesi Elif Özdoğlar ve Arş. Gör. Turgut Kalay da eserleriyle sergiye katılım gösterdiler.

16 MAYIS’A KADAR ZİYARETE AÇIK New York’taki sergiye katılan akademisyen ve öğrenciler ayrıca Pinelo Art Gallery ve Club UNESCO Pireas and Islands iş birliğiyle Atina’da açılan uluslararası sergide de yer alma başarısı gösterdi. Türkiye, Ukrayna, Bulgaristan ve Yunanistan’dan yaklaşık 150 sanatçının katıldığı ve Atina’daki UNESCO Merkezi’nin ev sahipliğinde düzenlenen sergi, 16 Mayıs’a kadar sanatseverlere açık olacak.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram