DPÜ BİR YILDA 301 BASAMAK YÜKSELDİ

DPÜ BİR YILDA 301 BASAMAK YÜKSELDİ
REKLAM ALANI
Yayınlama: 27.12.2021
0
A+
A-

DPÜ Kalite Koordinatörü Doç. Dr. Özgür Saygın, DPÜ’nün GreenMetric Dünya Sıralaması’nda elde ettiği başarının ayrıntılarını Kütahya’nın ulusal kanalı Türk Haber’de anlattı. Saygın, DPÜ’nün ilk defa 2020 yılında 758. sıradan girdiği sıralamada 2021 yılında 457’ye yükseldiğini belirtti.

DPÜ Kalite Koordinatörü Doç. Dr. Özgür DPÜ’nün GreenMetric 2021 sıralamasındaki başarısı hakkında açıklamalarda bulundu.

329 ÜNİVERSİTEYİ GERİDE BIRAKTI

Doç. Dr. Özgür Saygın, Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin ilk defa 2020 yılında 758. sıradan girdiği GreenMetric Dünya Üniversite Sürdürülebilirlik Derecelendirmesinin 2021 yılındaki listesinde 457. sıraya yükseldiğini belirtti. Üniversitelerin yapı-altyapı, enerji-iklim değişikliği, atık, su, ulaşım, eğitim-araştırma kategorilerinde sürdürülebilirlik ile ilgili çabaların değerlendirildiği UI GreenMetric Dünya Üniversiteler Sıralaması’na dünya genelinde önemli büyüklükte yerleşke alanları, yeşil alanları, su kaynakları, enerji kaynakları, ulaşım altyapısı ve eğitim-araştırma çalışmaları olan üniversitelerin başvuruda bulunduğunu kaydeden Doç. Dr. Saygın, 2021 yılında başvuruda bulunan 956 üniversite arasında DPÜ’nün 5.725 puan alarak bir önceki yıla göre 329 üniversiteyi geride bıraktığını ifade etti.

“HEDEF DAHA GÖRÜLÜR OLMAK” Doç. Dr. Saygın yapmış olduğu açıklamada, DPÜ Kalite Koordinatörlüğü olarak, DPÜ tarafından hâlihazırda yapılmış olan çalışmaları ve elde edilmiş olan başarıları, kamu kaynaklarını etkin kullanarak daha tanımlı ve daha görülür hale getirmeyi hedeflediklerini belirtti. Saygın ayrıca, Kalite Koordinatörlüğü tarafından yürütülen GreenMetric çalışmaları sırasında tüm fiziki olanaklar ve insan kaynağını sağlayan ve sürece doğrudan katılan Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal’a ve Kaliteden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Atilla Batur’a teşekkürlerini dile getirdi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.