DPÜ AFAMER SERVİS ARACI ŞOFÖRÜ SINAVLARI YAPACAK

DPÜ AFAMER SERVİS ARACI ŞOFÖRÜ SINAVLARI YAPACAK
REKLAM ALANI
Yayınlama: 10.02.2022
0
A+
A-

Afet ve Acil Durum Yönetimi Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (DPÜ AFAMER) bünyesinde kurulan ve Türk Akreditasyon Kurumu ile Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşu olarak tanınan Personel Belgelendirme Birimi (AFAMERPER), Servis Aracı Şoförü sınavlarını yapmak üzere yetkilendirildi.

DPÜ AFAMER Personel Belgelendirme Birimi, Orman Üretim İşçisi ve Servis Aracı Şoförü sınavlarını yapmak üzere yetkilendirildi. Merkez Müdürü Öğr. Gör. Ahmet Danış, Servis Aracı Şoförü sınavlarının DPÜ Evliya Çelebi Yerleşkesinde gerçekleştirildiğini ve Personel Belgelendirme Birimi’nin Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) ile Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşu olarak tanındığını hatırlatarak şunları söyledi:

SINAV ÜCRETLERİ HİBE PROGRAMI KAPSAMINDA İADE EDİLECEK

“Okul Servis Araçları Yönetmeliğine göre 3 Eylül 2021 tarihinden itibaren servis aracı kullananlar, Mesleki Yeterlilik Belgesini almak zorunda. Ayrıca Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Avrupa Birliği arasında yapılan anlaşmaya göre sınav ücretleri hibe programı kapsamında iade edilecek. Hibe bütçesinin sınırlı olmasından dolayı şoförlerimizin bu fırsattan yararlanmalarını tavsiye ediyoruz. Ayrıntılı bilgi almak veya başvuruda bulunmak isteyen şoförlerimizin Üniversitemizin Evliya Çelebi Yerleşkesi’nde hizmet veren AFAMERPER’e bekliyoruz.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram