“DEMOKRATİK TÜRKİYE CUMHURİYETİ’Nİ YAŞATACAĞIZ”

“DEMOKRATİK TÜRKİYE CUMHURİYETİ’Nİ YAŞATACAĞIZ”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 20.05.2022
0
A+
A-

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayan CHP İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz, “Demokratik, laik, sosyal hukuk devleti olarak Türkiye Cumhuriyeti’ni halkımızla omuz omuza vererek sonsuza dek yaşatacağız” dedi.

CHP İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. 19 Mayıs 1919’da bağımsızlık ateşinin yakıldığını söyleyen Başkan Şahbaz, “Gazi Mustafa Kemal Paşa tarafından ‘Türk Milleti için bağımlı yaşamaktansa ölmek daha iyidir’ sözleriyle 19 Mayıs 1919’da Samsun’da 103 yıl önce yakılan özgürlük ateşi, önce Erzurum, sonrasında  Sivas Kongreleri ile birlikte kısa sürede dalga dalga tüm yurda yayılmıştır. Türk milleti, işgal ve esaret altında yaşamayı kabul etmediğini, kaderini kendisinin tayin edeceğini tüm dünyaya haykırmıştır. Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti her yaştan gençlerimize emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza dek korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğumuzdur. Gençlerimiz yakın bir gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak ve Türkiye Cumhuriyeti onların omuzlarında yükselecektir.  Ülkemizi, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş medeniyet seviyesine taşıyacak olan da gençlerimizdir” dedi.

“ÜÖZÜM DEMOKRASİ, İNSAN HAKLARI, SOSYAL DEVLETTİR”

“Bizler, Atamızın gençliğe hitabesinde yaptığı görevlendirme ile bugün geleceğimize, istiklalimize ve Cumhuriyetimize sahip çıkıyoruz” diyen Başkan Şahbaz, “Bugün halkımız yüksek enflasyon, hayat pahalılığı, barınma, açlık ve yoksullukla baş başa bırakılmıştır. Genç işsizliği giderek artmakta, çalışan ve üreten insanlarımız emeklerinin karşılığını alamamakta ve ücretleriyle yaşamsal ihtiyaçlarını karşılayamamaktadır. Ülkemiz tarihinin en zor döneminden geçmektedir. Atamızın gençliğe hitabesindeki öngörüleri adeta gerçeğe dönüşmüş durumdadır. Tüm bu koşullar altında sorunlarımız çözümsüz değildir. Çözüm demokrasi, insan hakları, sosyal devlet, laiklik, hukuk devleti ve hukukun üstünlüğüdür. Cumhuriyet değerlerimizin ne anlama geldiğini bugün çok daha iyi biliyoruz. En büyük değerimiz Cumhuriyet’tir. Cumhuriyetimizi koruyacak ve sonsuza dek yaşatacağız. Artık bu ülkenin insanları değişim için ayağa kalkmıştır. Tüm siyasi görüşlerden, mezhep ve etnik yapı gözetmeksizin halkımız bir araya gelerek bu değişimi başlatmıştır. Demokratik parlamenter sistem tekrar hayata geçirilecek, hak, hukuk, adalet, hukukun üstünlüğü egemen kılınacaktır. Hazır tüketen, ithal eden değil, üreten ve ürettiğini hakça paylaşan bir ülkeyi yeniden kuracağız. Kamucu bir anlayışla çiftçimiz, emekçimiz ve gençlerimizin yanında, tüm halkımızla özgür ve üretken, adil bir Türkiye inşa edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“GENÇLERİMİZ BU ÜLKENİN UMUDUNU BÜYÜTECEK”

Üniversitelerin özgür düşünce ve bilimsel üretimin odağı olacağını aktaran Başkan Şahbaz, şunları kaydetti: Gençlerimiz ücretsiz, bilimsel, nitelikli eğitim hakkıyla bu ülkenin umudunu büyütecek, geleceğimizi inşa edeceklerdir. TBMM’de oybirliği ile kabul edilen, kadınlarımızın çocuklarımızın yaşam güvencesi İstanbul sözleşmesinde ısrar ediyoruz. Kadınlarımız ve çocuklarımızın kentlerimizde, köylerimizde güven içinde özgürce yaşamasının güvencesini veriyoruz. Dağlarımız, ormanlarımız, derelerimiz, ovalarımız ve akarsularımızın yandaş sermaye grupları tarafından yağmalanmasına, yaşam kaynaklarımız yok edilmesine izin vermeyeceğiz. Göçmen krizini hukuk çerçevesinde çözecek, yurdumuzda ve bölgemizde barışı ilke edinerek göçmenleri geri göndereceğiz. Gençlerimize, kadınlarımıza, halkımıza güveniyoruz. Ülkemizde hukukun üstünlüğünü egemen kılacak, Laik, Demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ni eşit yurttaşlar olarak yeniden inşa edeceğiz.  Cumhuriyet Halk Partisi olarak her türlü karanlık yapılanmaya karşı, Atatürk ilke ve devrimlerini, Cumhuriyetimizin temel değerlerini korumaya kararlıyız. Demokratik, laik, sosyal hukuk devleti olarak Türkiye Cumhuriyeti’ni halkımızla omuz omuza vererek sonsuza dek yaşatacağız. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyet’imizin Kurucusu Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, bağımsızlık ve hürriyet için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş tüm Cumhuriyet ve demokrasi kahramanlarımızı rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram