“DAHA NE KADAR SUSACAKSINIZ?”

“DAHA NE KADAR SUSACAKSINIZ?”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 21.01.2022
0
A+
A-

CHP Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap şiddete maruz kalan hekimleri meclis gündemine taşıdı. Hekimlerin artık dayanacak gücü kalmadığına vurgu yapan Kasap, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya seslenerek: “Daha ne kadar susacaksınız” diye sordu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap mecliste söz alarak sağlık çalışanlarının sesi oldu. Hekimlerin yetersiz şartlar nedeniyle ülkeden göz ettiğini kaydeden vekil Kasap, Sağlık Bakanlığını göreve davet etti.

HEKİMLERİMİZİN ARTIK DAYANACAK GÜCÜ KALMADI”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya seslenen Kasap şu ifadelere yer verdi: “Her gün bir hekim arkadaşımız, her gün bir sağlık çalışanımız şiddete maruz kalıyor. Hekimlerimiz sağlık alanında yaşanan başta şiddet, uzun çalışma saatleri ve özlük haklarının yetersiz olması yüzünden yurt dışına göç ediyor. Özlük hakları iyileştirilmeyen sürekli şiddete maruz kalan hekimlerimizin artık dayanacak gücü kalmadı. Siz bu ülkenin Sağlık Bakanı olarak daha ne kadar susacaksınız? Şiddet, tehdit, mobbing altında hekimlik, hemşirelik yapmak ne kadar zor. Sosyal medyadan paylaşım yaparak bakanlık yapmak ise ne kadar kolay. Sayın bakanı göreve davet ediyorum.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram