ÇİNİLİ VAZO ASLINA UYGUN OLACAK

ÇİNİLİ VAZO ASLINA UYGUN OLACAK
REKLAM ALANI
Yayınlama: 20.06.2022
1
A+
A-

Kütahya Belediyesi Zafer Meydanı Yenileme Projesi kapsamında Vazo Etik Komisyonu Toplantısı yapıldı. Toplantının ardından alınan kararı açıklayan Vali Ali Çelik: “Eğer mevcut olan vazo restore edilip aynı şekilde kullanılabilecek durumda ise onun üzerinden, değilse yeni bir imalatla ama tamamen orijinaline sadık kalmak şartı ile bir vazo imalatı konusunda hemfikir olduk” dedi.

Vali Ali Çelik, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, çini sanatçıları, mimarlar ve STK başkanlarının katıldığı toplantıda; Kütahya’nın simgesi çinili vazonun da içinde yer aldığı Zafer Meydanı Yenileme Projesi görüşülerek öneriler istişare edildi.

“İSTİŞAREYE DAYALI ÇOK YÖNLÜ FİKİR PAYLAŞIMI YAPILDI”

Alınan kararların Kütahya için hayırlı olmasını dileyen Vali Ali Çelik, “İstişareye dayalı, önyargı olmaksızın çok yönlü fikir paylaşımına ortam sağlayan Belediye Başkanımız Prof. Dr. Sayın Alim Işık’a, toplantıya katılım gösteren sanatçılarımıza, STK başkanlarımıza ve değerli hemşerilerimize teşekkür ederim” dedi.

“ASLINA SADIK KALACAĞIZ”

Kütahya’nın tarihi günlerinden birini yaşadığını ifade eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık: “1970’li yıllarda şehrimize kazandırılan vazonun boyutlarında ve formalarında orijinal vazomuz orada sergilenecek. Eğer mevcut olan restore edilip aynı şekilde kullanılabilecek durumda ise onun üzerinden, değilse yeni bir imalatla ama tamamen orijinaline sadık kalmak şartı ile bir vazo imalatı konusunda hemfikir olduk. Bununla ilgili görev dağılımı ve iş paylaşımlarını yaptık. Katılıp fikirleriyle bize destek veren ya da katılmayıp tartışma fırsatı yaratıp değerlendirmemizi sağlayan hemşerilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Şehrimize hayırlı olsun” diye konuştu. Başkan Işık, komisyonun düzenli periyotlarda bir araya gelerek kent meydanına ilişkin önerileri ve yapılan işleri istişare etmeye devam edeceğini söyledi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram