BÜYÜK ZAFERE BÜYÜK PROJE

BÜYÜK ZAFERE BÜYÜK PROJE
REKLAM ALANI
Yayınlama: 23.07.2022
0
A+
A-

Kütahyalı iş insanı ve Avrupa Kütahyalılar Federasyonu Başkan Vekili Ali Aker, Büyük Zafer’in 100. yılına yakışır ve ses getirecek bir projeye hazırlandıklarını söyledi. Aker, 30 Ağustos Zaferi’nin 100.yılında Guinness Rekorlar Kitabı’na girecek bayrak projesini gerçekleştireceklerini söyledi.

Zaferin 100.yılında Avrupa Kütahyalılar Federasyonu olarak şehitlerimize verdikleri önemi ve şükran duygusunu bir kez daha göstermek istediklerini söyleyen Aker: “Şehitlerimize, Cumhuriyetimize ve bu Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Komutan Atatürk’e sahip çıkmak istiyoruz. Bu anlamda dünya rekorunu kırmak istiyoruz. Bu büyük zaferin 100.yılı için 3743 metrelik tek parça bir bayrak yaptırıyoruz” dedi.

DÖRT BİN GENÇ TAŞIYACAK Aker: “30 Ağustos’ta Dumlupınar’da 3743 metrelik Türk Bayrağımızı 4000 gencimizin de katılımıyla Abide’ye kadar açıp, büyük zaferin 100. Yılını daha görkemli hale getirmek istiyoruz. 3743 metrelik tek parça bayrağımızı dünyaya tanıtacağız. Guinness Rekorlar Kitabı’na da girmek için başvurumuzu yaptık. Destek veren Avrupa’da yaşayan Kütahyalı hemşerilerimize, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal’a ve Türk Kızılay’ımıza teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı. 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram