BİR YILDA 4 BİN 27 HAYVAN KISIRLAŞTIRILDI

BİR YILDA 4 BİN 27 HAYVAN KISIRLAŞTIRILDI
Yayınlama: 27.01.2023
7
A+
A-

Vali Ali Çelik, Kütahya Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği Meclis Toplantısı’na katıldı. Toplantıda 2022 yılında il genelinde 4 bin 27 adet kısırlaştırma operasyonu yapıldığı açıklandı.

Kütahya Merkez, ilçe belediyeleri ve İl Özel İdaresinden oluşan Birliğin Meclis Toplantısı’nda 2022 yılı faaliyetleri değerlendirildi.

BESLENME ODAK NOKTALARI ARITIRILACAK

Bir yılda il genelinde 4 bin 27 adet kısırlaştırma operasyonun yapıldığının açıklandığı toplantıda, Gediz-Pazarlar-Simav-Şaphane ilçelerine ait hayvan barınağı projesinin teslim aşamasında olduğu, Tavşanlı Belediyesine ait hayvan barınağının iyileştirilmesi ve Emet Belediyesine ait hayvan barınağının tekrar ruhsatlı faal hale getirilmesi ile ilgili belediyelerin çalışmalarını sürdürdüğü, kısırlaştırma çalışmalarının daha sağlıklı yürütülebilmesi için taşınabilir ultrasonografi cihazı alındığı, il merkezi ve ilçelerde besleme odak noktalarının artırılması için çalışmaların sürdüğü bilgileri paylaşıldı. Toplantıda yıl boyunca il ve ilçe belediyelerinin sahipsiz sokak hayvanlarının hızlı ve kontrolsüz üremesinin önüne geçmek amacıyla kısırlaştırmaya yoğunlaşacağı belirtildi. VALİLİK BASIN

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.