BİR YILDA 380 BİN KİŞİYE AFET EĞİTİMİ VERİLDİ

BİR YILDA 380 BİN KİŞİYE AFET EĞİTİMİ VERİLDİ
REKLAM ALANI
Yayınlama: 31.12.2021
1
A+
A-

Kütahya’da, İçişleri Bakanlığı tarafından 2021 yılının ‘Afet eğitim yılı’ ilan edilmesinin ardından eğitimler tüm hızıyla sürüyor. Bu kapsamda Kütahya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nce (AFAD) bir yılda afet eğitimlerinde Kütahya il genelinde 380 bin kişiye ulaşıldı, gönüllülük çalışmalarında ise sayı 3 bin 27’yi buldu.

Bireysel tedbirlerin bir yaşam biçimine dönüştürecek ortak afet kültürünü oluşturmayı hedeflediklerini ve bu konuda herkesi temel afet bilinci eğitimlerine davet eden Kütahya İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ahmet Ali Artun: “Ülkemiz çok büyük bir coğrafya. Özellikle son 2 yıl içinde ülkemizin çeşitli yerlerinde yaşanan afetlere ve etkilerine bakıldığı zaman bu afete dönüşebilecek tehlike kaynakları ile birlikte yaşamamız öğrenmemiz gerektiği orada” dedi.

HEDEFLENEN RAKAMIN ÜZERİNE ÇIKTILAR

İçişleri Bakanlığı tarafından 2021 yılının afet eğitim yılı ilan edildiğini hatırlatan Ahmet Artun: “Amacımız tüm vatandaşlarımıza afetlerin öncesinde, sırasında ve sonrasında bireysel tedbirlerin, davranış şekillerinin öğrenilmesine yönelik bir eğitim kampanyasıydı. 2021 yılı içerisinde Kütahya’da 350 bin kişiye ulaşmayı hedef olarak koyduk ve şu an itibari ile bu hedefimizi aşarak 380 bin vatandaşımıza ‘Afet Farkındalık Eğitimi’ verdik” ifadelerine yer verdi.

“AFET KÜLTÜRÜ OLUŞTURMAYI HEDEFLİYORUZ” Vatandaşları afetleri konusunda duyarlılığa davet ededen Artun: “Çünkü baktığımız zaman afetlerin etkileri ile ilgili sonuçlara baktığımız zaman basit bireysel tedbirler ile bu etkilerin en aza indirileceği açıkça ortaya koyuluyor. Dolayısı ile bireysel tedbirlerin bir yaşam biçimine dönüştürecek ortak afet kültürünü oluşturmayı hedefliyoruz. Tüm vatandaşlarımızı AFAD il müdürlülerinin düzenlemiş oldukları ‘Afet Farkındalık Eğitimlerine’ davet ediyoruz. E-Devlet kullanan 15 yaş üzerindeki tüm vatandaşlarımız AFAD gönüllüsü olabilirler” diye konuştu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram