“BİR BAŞKADIR ÇANAKKALE”

“BİR BAŞKADIR ÇANAKKALE”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 16.03.2022
9
A+
A-

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kütahya Şubesi, 30 Ağustos Zaferi’nin 100. yılına özel etkinliklerini sürdürüyor. Kütahya merkez ve ilçelerdeki okulları tek tek gezerek öğrencilere milli mücadele ruhunu yaşatan dernek üyeleri, bugün akşam “Bir Başkadır Çanakkale” tiyatro oyunu ile Kütahyalılarla buluşacaklar.

30 Ağustos Zaferi’nin 100. yıl etkinlikleri kapsamında şehitleri anma programı düzenlenecek. Dumlupınar Kaymakamlığı, Kütahya Belediyesi, Dumlupınar Belediyesi, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kütahya Şubesi, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Kütahya Şubesi, Uluslararası Germiyan Kültür Sanat ve Edebiyat ve Bilim Derneği ve İl Kültür Turizm Müdürlüğünün iş birliğinde düzenlenen programda “Çanakkale ve Şehitlerimiz Resim Sergisi” açılışı yapılacak ve saat “Bir Başkadır Çanakkale” tiyatro oyunu sahnelenecek.

HALKA ÜCRETSİZ SERGİLENECEK

Hezar Dinari Kültür Merkezinde düzenlenecek program resim sergisi ile başlayacak. Sergide Çanakkale Savaşı’nın ruhunu yansıtan eserler yer alacak. Sergi açılışının ardından ücretsiz bir şekilde “Bir Başkadır Çanakkale” tiyatro oyunu sahnelenecek. Kütahya Muharip Gaziler Derneği üyesi Yaşar Saygılı’nın hikâyesini derlediği tiyatro oyununun senaryo yazarlığını ve yönetmenliğini Zühre Selvitopu ile Fatma Barkın, editörlüğünü Gamze ve Şenol Genç, Sanat Danışmanlığını ise Erkan Morkoç yapıyor.

30 KİŞİLİK EKİP 2 AYDIR ÇALIŞIYOR

Kütahya Muharip Gaziler Derneği üyesi Yaşar Saygılı, sahnelenecek tiyatronun 2 aylık bir çalışmanın ürünü olduğunu söyledi. Yaklaşık 30 kişilik bir ekibin yoğun bir tempoyla çalışmalarını sürdürdüğünü aktaran Yaşar Saygılı, böyle anlamlı bir işe imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti. Tiyatro öncesinde uzun süredir okullarda düzenlenen seminerlere de değinen Saygılı, öğrencilerden çok güzel dönüşler alındığını, duygusal sahnelerin yaşandığını da sözlerine ekledi. Okullarda yaşatılan milli mücadele ruhunu sahneleyecekleri tiyatro oyunu ile Kütahyalılara da yansıtmayı hedeflediklerini belirten Yaşar Saygılı, yediden yetmiş herkesi programa davet etti.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram