BAŞKAN ŞAHBAZ: “HALKIMIZ EZİLİYOR”

BAŞKAN ŞAHBAZ: “HALKIMIZ EZİLİYOR”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 31.12.2021
0
A+
A-

İşsizlik ve derin yoksulluk altındaki halkın yüksek gıda, ısınma, elektrik gibi temel maliyetleri altında ezildiğini söyleyen CHP Kütahya İl Başkanı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz: “Artan işsizlik, paranın değer kaybı ile derin yoksulluk altında inleyen halkımızın talebi erken seçim ve iktidar değişikliğidir” dedi.

Başkan Şahbaz, 2021 yılını değerlendirdiği açıklamasında; “2021 yılı hepimiz için çok zor koşullarda geçti. Bir yandan Pandemi, bir yandan ekonomik kriz nedeniyle halkımız büyük mağduriyetler yaşadı ve yaşamaya devam ediyor” ifadelerine yer verdi.

“CEBİMİZDEKİ PARAMIZ, EMEĞİMİZ, EKMEĞİMİZ ÇALINDI”

AK Parti’nin “düşük faiz yüksek kur” politikası ile TL’nin değerinin büyük bir hızla düştüğünü söyleyen Başkan Şahbaz: “Cebimizdeki paramız, emeğimiz, ekmeğimiz çalındı. Halkın alım gücü düşürülmüştür. Ekonomi biliminde yeri olmayan hatalı politikalar sonucunda döviz kurunda yaşanan yükselişi önleyemeyen hükümet, hatalı politikalarını başka bir hatalı uygulama ile düzetmeye çalışmakta ve Kur Garantili TL Mevduat Hesabı adı altında halkın vergileri mevduat sahiplerine hesabına aktarılmaktadır. Son faiz düşürme operasyonu ile bir kısım kişiler bir ay içerisinde inanılmaz servetler kazanmış, parasının değerini korumak için döviz alan sade vatandaş ise elindeki avucundakini kaybetmiştir” açıklamasında bulundu.

“ŞİRKETLER TÜKETİCİLERE ADETA ZULMETMEKTEDİR

İşsizlik ve derin yoksulluk altındaki halkın yüksek gıda, ısınma, elektrik gibi temel maliyetleri altında ezildiğine dikkat çeken Başkan Şahbaz: “Kara kışta soğukla ve açlıkla boğuşmaktadır. İktidar tarafından şirketlere tanınan sonsuz imtiyazlarla şirketler tüketicilere adeta zulmetmektedir. Halkımız kira öder gibi elektrik, doğalgaz faturası ödemektedir. Kış gününde usulsüz kullanım denilerek insanlarımızın doğalgaz sayaçları sökülmekte, ön ödemeli sayaçları faturalı ile değiştirmeye zorlanmaktadır. 2018 yılındaki yönetmelik değişikliği ile ön ödemeli sayaç kullanılan tüketicilerden peşin ödemeye ek olarak haksız hukuksuz bir şekilde bedel talep edilmektedir. Bu uygulamaya karşı partimizin hukuki mücadelesi devam etmektedir” şeklinde konuştu.

“HALKIMIZIN TALEBİ ERKEN SEÇİM VE İKTİDAR DEĞİŞİKLİĞİ” Başkan Şahbaz, ülkenin tüm değerleri ile yağmalandığını belirtti. 20 yıldır ülkeyi yönetenlerin sorumluluğu muhalefete ve başka yerlere yükleme çabası içinde olduğunu söyleyen Şahbaz: “Yeni yılla birlikte iktidar değişikliği artık bir zorunluluk halini almıştır. Artan işsizlik, gelirsizlik, paranın değer kaybı ile derin yoksulluk altında inleyen halkımızın talebi erken seçim ve iktidar değişikliğidir. Baskılar ve halkı kandırma, gündemi değiştirme çabaları sonuç vermeyecektir. Üreten ve hakça bölüşen, barış ve refah içinde yaşayan, kimsenin bir diğerini ötekileştirmediği, hukukun hâkim olduğu bir Türkiye olarak Cumhuriyetimizin 2. yüzyılını demokrasi ile taçlandıracağız” diyerek sözlerine son verdi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram