BAŞARILI ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

BAŞARILI ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ
Yayınlama: 31.12.2021
5
A+
A-

İçişleri Bakanlığı tarafından ülke genelinde düzenlenen resim, slogan ve karikatür yarışmasında dereceye giren öğrenciler belli oldu. Başarılı öğrenciler ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit’ten aldı.

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından, 2021-2023 Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planında belirtilen stratejik amaç, hedef ve performans göstergeleri çerçevesinde, Türkiye geneli tüm resmî/özel okul öğrencileri arasında yarışmalar düzenlendi. İlkokul öğrencileri arasında resim, ortaokul öğrencileri arasında slogan, lise öğrencileri arasında ise karikatür yarışması düzenlenmiş olup Kütahya’da dereceye giren öğrencilere ödülleri, İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit tarafından verildi.

YARIŞMA 3 KATEGORİDE DÜZENLENDİ

İlkokul öğrencileri arasında yapılan resim yarışmasında Orgeneral Asım Gündüz İlkokulu öğrencisi Mustafa Mert Saygılı il birincisi, Emet 3 Eylül İlkokulu öğrencisi Kevser Atkın il ikincisi, Çamlıca İlkokulu öğrencisi Aybüke Şanlı il üçüncüsü oldu. Ortaokul öğrencileri arasında yapılan slogan yarışmasında Şaphane 75. Yıl Ortaokulu öğrencisi Gülümser Ece Karakurt il birincisi, Altıntaş Sevdiğin Ortaokulu öğrencisi Ayşe Güçlü il ikincisi, Parmakören Ortaokulu öğrencisi Mehmet Emre Yıldız ise il üçüncüsü oldu. Lise öğrencileri arasında yapılan karikatür yarışmasında Kılıçarslan Anadolu Lisesi öğrencisi İsmail Yiğit Yalçıngil il birincisi, Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi öğrencisi Elif Naz Karakurt il ikincisi, Kırklar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Parniyan Arab il üçüncüsü oldu.

“TOPLUM OLARAK BİLİNÇLENMELİYİZ” Öğrencilere ödüllerini veren İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, başarılarından dolayı öğrencileri ayrı ayrı tebrik etti, başarılarının devamını diledi. Trafik kazalarında birçok can kaybının yaşandığı günümüzde her vatandaşın trafik güvenliği konusunda bilinçli olması gerektiğini belirterek bu bilincin öğrencilik döneminde kazanılmasının çok daha kıymetli olduğunu ifade etti. İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, daha çok can kaybı, yaralanma veya mal kaybı yaşanmadan toplum olarak bu bilince ulaşılmasını diledi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.