ATIK YAĞLARDEN TEMİZLİK MADDELERİ ÜRETİLDİ

ATIK YAĞLARDEN TEMİZLİK MADDELERİ ÜRETİLDİ
Yayınlama: 09.06.2022
0
A+
A-

Dünya Çevre Günü ve Haftası Etkinlikleri kapsamında “Çevre Farkındalığı: Atık Yağların Geri Dönüşümü” konulu program gerçekleşti. Proje kapsamında atık yağların geri dönüşümü Prof. Dr. Necmettin Erbakan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından sağlanarak, atık yağlardan temizlik maddeleri elde edildi.

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ), Keramika, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünün ortak çalışmaları ile gerçekleşen proje kapsamında atık yağların geri dönüşümü Prof. Dr. Necmettin Erbakan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından sağlanarak, atık yağlardan temizlik maddeleri elde edildi. Programa Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, KSBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Cem Algın, Kütahya Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü İbrahim Çatladan, Keramika Genel Müdürü Emin Yüce, Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sultan Güçlü, Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Bahar Çelik, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Hasip Kaya, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Özünlü, şube müdürleri ile öğrenciler ve davetliler katıldı.

“YAŞANABİLİR BİR DÜNYA İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞMAK ZORUNDAYIZ”

Program kapsamında konuşan Rektör Prof. Dr. Kavuncu, bu projenin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek: “Bugün Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının öncülüğünü yaptığı ve Valiliğimizin himaye ettiği, Kütahya’mızda yapılan atık projesinin bir parçasında yer almanın mutluluğunu taşıyoruz. Çevreyi korumak ve çocuklarımıza yaşanabilir bir dünya bırakmak için birlikte çalışmak zorundayız. Burada geleceğin sağlıkçıları gördüğünüz gibi sadece mesleki öğretim ile meşgul olmuyor, üniversitemizde ilgi duydukları alanda kendi becerilerini, hobilerini mesleki öğretimle birleştirerek, mesleklerine değer katmayı başarıyorlar” dedi.

“SIFIR ATIK PROJESİ ÖNEM TAŞIYOR”

Bu işin de bir deniz yıldızı misali farkındalığı olduğunu ifade eden Rektör Kavuncu: “Yapılan bu etkinlik tek bir bireye veya bir gruba dokunsa dahi bizim için çok önemlidir. Çünkü bizim için çevresel farkındalığın artması için atılan her adım çok değerlidir. Burada katkı veren öğrencilerimiz var. Öğrencilerimizin her biri gelecekte bir lider adayı. Her öğrenci ailesinin, toplumun veya ülkenin lideri konumuna gelebilir. Farkındalıklarının artırılması onların etki alanlarında da bu geleneği devam ettirmelerine yardımcı olacaktır” şeklinde konuştu.

PROGRAM ÖDÜL TÖRENİ İLE SON BULDU KSBÜ

Müzik Topluluğu’nun mini konseriyle başlayan program, KSBÜ SİRAT ve Genç TEMA Öğrenci Topluluklarının katkılarıyla hazırlanan çevre farkındalığı videosunun ardından yapılan ödül töreni kapsamında, projenin gerçekleşmesinde emeği geçenlere ödüllerinin takdimi ile sona erdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.