ATAM: “DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ”

ATAM: “DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 25.07.2022
0
A+
A-

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yıllardır devam eden terörle mücadelesine gölge düşürülmesi ve hedef gösterilmesini kınadığını belirten Baro Başkanı Av. Ahmet Atam: “Terörle mücadelesinde, Devletimiz ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yanında olduğumuzu bildiriyoruz” dedi.

Atam, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 20 Temmuz 2022 tarihinde Irak’ın Duhok Vilayeti Zaho Bölgesinde, Dışişleri Bakanlığınca yapılan açıklamaya göre; terör kaynaklı olduğu bildirilen saldırı sonucu hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diledi.

“BÜTÜN DÜNYAYA KALICI BİR BARIŞ DİLİYORUZ” Başkan Atam şu ifadelere yer verdi: “Uzun yıllardır istikrarsızlık yaşanan ve birçok yabancı unsurun bulunduğu bu coğrafyada söz konusu saldırının kim tarafından yapıldığı teyit edilmeden Türk Silahlı Kuvvetlerini ve Türkiye Cumhuriyeti Devletini bu saldırının faili gibi gösteren ve bu yönüyle, esasen ülkemizin terörle mücadelesini engellemeye çalışan her türlü açıklamanın karşısında olduğumuzu bildiriyoruz. Bizler için geçerli açıklama, Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamadır. Hangi kurum tarafından yapıldığına bakılmaksızın başkaca yapılan hiçbir açıklamaya itibar etmemekteyiz. Açıklamayı yapanların henüz deliller toplanmadan, temel hukuk ilkelerini görmezden gelerek, saldırının Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından gerçekleştirildiği yönündeki iddialarını ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ni hedef göstermelerini kabul etmiyor ve şiddetle kınıyoruz. Terörle mücadelesinde, Devletimiz ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yanında olduğumuzu bildiriyoruz. Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor; gazilerimize uzun ömürler diliyoruz. Ülkemiz, komşularımız, mazlum milletler ve insanlık için huzur temenni ediyor, ülkemizde, bölgemizde ve bütün dünyaya kalıcı bir barış diliyoruz.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram